• Informacje na temat:

  inwestycje budowlane kraków

Artykuły na temat: inwestycje budowlane kraków
 • NSG Group zakończył rozbudowę Zakładu Pilkington IGP w Krakowie

  ...i produktów szklanych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. Działania objęły zwiększenie powierzchni zakładu o dodatkowe 4500 mkw., instalację nowych linii technologicznych i parku maszynowego. Nową(...) Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach...

 • Ceny działek budowlanych jeszcze wzrosną

  W związku z rosnącym popytem na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, raczej nie zanosi się na spadki cen działek budowlanych. Wręcz przeciwnie - prawdopodobnie podrożeją. W cenie są przede wszystkim tereny w dużych miastach pod zabudowę wielorodzinną - tu koniunkturę nakręca program MdM.

 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  ...14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydała w pierwszym półroczu tego roku spółka nią zarządzająca. Firmy zadeklarowały 298 mln zł na inwestycje.

 • Deweloper nieruchomości magazynowych BIK SA otrzymał pozwolenie na budowę Centrum Logistycznego Kraków III. Planowana inwestycja dostarczy ok. 19 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz biurowej.

 • 180 nowych miejsc pracy w łódzkiej SSE

  Czterej inwestorzy z branży budowlanej i produkcji opakowań otrzymali w czwartek zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zapowiadane nakłady firm wyniosą ponad 157 mln zł, co pozwoli na stworzenie ok. 180 nowych miejsc pracy.

 • Obszar wpisany do rejestru zabytków - czy to dobry grunt pod inwestycję?

  Przeprowadzenie inwestycji w obrębie obszarów wpisanych do rejestru zabytków może okazać się prawdziwym biurokratycznym koszmarem. Nowela prawa budowlanego wprowadza wiele nowych formalności.

 • Praca dla specjalistów ds. księgowości również w mniejszych miastach

  Warszawa, Kraków, Wrocław i Łódź to najważniejsze lokalizacje na tle nie tylko polskiego sektora nowoczesnych usług biznesowych, który należy do najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki(...) większość z nich to pracodawcy z krajów Europy Zachodniej. Teraz przyszedł czas na kolejne inwestycje, ale paradoksalnie w mniejszych ośrodkach.

 • Za dalszym rozwojem kolei bezpiecznej, wygodnej i szybkiej, a po 2020 roku Kolei Dużych Prędkości, opowiadał się podczas EKG w Katowicach Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility Siemens. Dyrektor Celiński uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Inwestycje infrastrukturalne - nowe otwarcie (kolej)".

 • ...rachunku nie dotyczy budów, w których rozpoczęcie sprzedaży mieszkań nastąpiło przed tą datą. Na rynku są jeszcze takie inwestycje. Unikajmy ich! Co jeszcze koniecznie powinniśmy zrobić? Trzeba...

 • Rynek budowlany może wzrosnąć o ok. 8 proc., emigranci wrócą do kraju?

  Polski Związek Pracodawców Budownictwa prognozuje, że rynek budowlany może w tym roku wzrosnąć nawet o ok. 8 procent.