• Informacje na temat:

  inwestycje chin w polsce

Artykuły na temat: inwestycje chin w polsce
 • Polska pozostaje liderem w pozyskiwaniu inwestycji zagranicznych

  Chiny i Amerykę Północną. W sumie cały Stary Kontynent w zeszłym roku przyciągnął rekordową w historii badania liczbę projektów inwestycyjnych. Raport Atrakcyjność Inwestycyjna Europy składa się(...) w Polsce w ubiegłym roku blisko 15,5 tysiąca nowych miejsc pracy. Oznacza to 12-procentowy wzrost w ujęciu rocznym. Utrzymaliśmy też wysoką 3. lokatę na 43 kraje w Europie, po Wielkiej Brytanii i Rosji...

 • Nadciąga faktor Chin

  Chiny budują Nowy Jedwabny Szlak, gigantyczny korytarz gospodarczy łączący Azję z Europą. Forpocztą tej inicjatywy w Polsce jest Bank of China, który dla polskich przedsiębiorców może oznaczać tylko jedno - potężne wsparcie finansowe.

 • Amazon podnosi pensje i nie wyklucza kolejnych inwestycji w Polsce

  Od września Amazon Polska podniesie pensje pracownikom centrów logistycznych w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Koncern szykuje się do otwarcia jesienią dwóch centrów w Kołbaskowie i Sosnowcu, nie wyklucza też dalszych inwestycji w naszym kraju.

 • Pierwszy chiński pociąg kontenerowy pod marką "China Railway Express" wjechał wczoraj do terminalu przeładunkowego Grupy PKP CARGO w Warszawie.

 • Dzięki polskiej inwestycji Amazona rosną pensje

  Ziomek. Jak przekazała PAP rzecznik prasowa Amazon w Polsce Marzena Więckowska, firma, choć ma jeszcze wiele wolnych stanowisk, to jest zadowolona z postępów procesu rekrutacji. W połowie października(...) poszerzył się m.in. o takie artykuły jak: DVD, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze. Oddziały Amazona działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech...

 • Bank Światowy: PKB Polski w tym roku urośnie dzięki inwestycjom i konsumpcji

  O 3,1 proc. wzrośnie polska gospodarka w 2017 roku zdaniem Banku Światowego, który szacuje tempo rozwoju PKB naszego kraju za 2016 rok na 2,5 proc.

 • Pięć kwestii, nad którymi Polska musi popracować, by liczyć się w globalnym IT

  ...1.       Więcej rąk i głów do pracy Obecny sukces firm ulokowanych w Polsce opiera się na dobrze wyszkolonych, pracowitych kadrach wyżu demograficznego. Z niżem pojawia się problem z zapełnieniem(...). A co z tymi projektami, które w ogóle nie trafiają do Polski, bo firmy już idą tam gdzie rezerwy są większe? - zwraca uwagę Łukasz Macuda, dyrektor zarządzający Luxoft w Polsce - globalnej firmy...

 • Raport: Ewentualny kryzys w Europie bezpośrednio uderzyłby w Polskę poprzez eksport

  Potencjalny kryzys w Europie bezpośrednio uderzyłby w Polskę poprzez eksport i inwestycje zagraniczne - wynika z raportu Deloitte i DNB. Na ewentualnych zawirowaniach gospodarczych w Niemczech, Włoszech i we Francji ucierpiałby polski sektor motoryzacyjny.

 • Nowa inwestycja firmy KK-Electronic Polska

  ...i w Chinach. Stamtąd eksportowane są wraz z turbinami do kolejnych krajów, m.in. Kanady, Korei Południowej, Nowej Zelandii i Maroko. Wyprodukowane w Szczecinie systemy sterowania instalowane są...

 • Chińskie inwestycje w Europie Środkowej są obciążone politycznie

  Chińskie inwestycje w Europie Środkowej nie są zabiegami czysto gospodarczymi i neutralnymi, a ich struktura sugeruje cele strategiczne i polityczne - ocenił w środę na łamach dziennika "Financial Times" ekspert z amerykańskiego think tanku AEI.