• Informacje na temat:

  inwestycje deweloperskie kraków

Artykuły na temat: inwestycje deweloperskie kraków
 • Outsourcing w sektorze IT hamuje odpływ informatyków z polskiego rynku

  Nie tylko niskie koszty plasują Polskę w gronie najbardziej atrakcyjnych państw dla sektora outsourcingu. Dla zachodnich inwestorów równie ważna jest bliskość komunikacyjna, kulturowa i położenie w obrębie jednej strefy czasowej. To sprawia, że coraz więcej zachodnioeuropejskich firm decyduje się na przekazanie części procesów biznesowych i IT do Polski. Inwestycje z sektora IT powstrzymują...

 • Grupa Orion Investment S.A., Spółka notowana na GPW w Warszawie, zajmująca się realizacją projektów deweloperskich, poinformowała o zawarciu przez spółkę zależną Orion Ogrody 3 Sp. z o.o. umowy nabycia nieruchomości położonych w Krakowie o łącznej powierzchni 3,3447 ha. Spółka zamierza zrealizować na nich inwestycję deweloperską na ok. 800 mieszkań.

 • Katowice: Amerykańska firma z branży IT planuje zatrudnić ok. 500 osób

  ...magistratu inwestycje przyciągnięte do miasta w latach 2004-2013 miały wpływ m.in. na wzrost PKB całego podregionu katowickiego o 63,8 proc. Centrum dostarczania usług ma tam IBM, produkcję i centrum usług ulokowała firma Rockwell Automation, Mentor Graphics ma oddział badawczo-rozwojowy; Capgemini zatrudnia prawie 1,5 tys. osób, a PwC - blisko 900 pracowników. Projekty deweloperskie przeprowadziły...

 • Deweloperzy budują w największych miastach

  Ponad dwa lata temu portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jaki jest udział gotowych lokali deweloperskich. Dane ze stycznia 2015 r. wskazywały, że ukończone mieszkania stanowią od 29 proc. (Warszawa) do 53 proc. (Gdańsk) oferty deweloperów. W Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu analizowany wskaźnik wynosił 44 proc. - 50 proc. Obecnie sytuacja największych rynków pierwotnych przedstawia się już zupełnie inaczej.

 • ...rachunku nie dotyczy budów, w których rozpoczęcie sprzedaży mieszkań nastąpiło przed tą datą. Na rynku są jeszcze takie inwestycje. Unikajmy ich! Co jeszcze koniecznie powinniśmy zrobić? Trzeba...

 • Mieszkańcy ruszyli na obrzeża miast

  Napływ nowej ludności, chęć przeprowadzenia się z zatłoczonego centrum miasta, intensywna działalność deweloperska, a w końcu rozwój niezbędnej infrastruktury komunikacyjno- społecznej przyczynia się do dynamicznego rozwoju stref na obrzeżach miast.

 • Coraz większa konkurencja w wolnych zawodach. Jak przetrwać na brutalnym rynku?

  ...jest konkurowanie z architektami z całej Polski, a również coraz częściej z całego świata. Tutaj też pojawia się wątek globalizacji - duże, działającej globalnie firmy deweloperskie, wchodzą na polski(...) - podsumowuje prof. Małgorzata Bombol. To dlatego - jak czytamy w raporcie Deutsche Bank - aż 29,1 proc. badanych profesjonalistów planuje inwestycje w ciągu najbliższego półrocza. Niemal co czwarty...

 • Działkę gruntu pod inwestycję Mieszkanie plus pilnie kupię

  Na stronie internetowej BGK Nieruchomości SA (BGKN) w zakładce z ogłoszeniami pojawił się ostatnio dość intrygujący anons, w którym instytucja ta zaprasza osoby fizyczne i prawne do składania ofert dotyczących sprzedaży nieruchomości. Chodzi o działki gruntu pod inwestycje pilotażowe programu Mieszkanie Plus.

 • Sezon w pełni na mieszkania w Krakowie

  Popyt na rynku mieszkań w Krakowie ogranicza się głównie do lokali o niewielkich metrażach. Klienci pytają zwłaszcza o kawalerki, które są także dobrym produktem pod inwestycję. Choć stosunkowo łatwo jest zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania, specjaliści radzą nie przesadzać z kwotą zadłużenia.

 • Nowe zasady wycinki drzew wyhamowały wiele inwestycji

  Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań - w tych miastach nie zostały podjęte uchwały w sprawie opłat za usunięcie drzew i krzewów. Efekt? Zastopowanie w branży deweloperskiej.