• Informacje na temat:

  inwestycje deweloperskie wrocław

Artykuły na temat: inwestycje deweloperskie wrocław
 • Katowice: Amerykańska firma z branży IT planuje zatrudnić ok. 500 osób

  ...​Ok. 500 osób zamierza zatrudnić w perspektywie kilku lat w Katowicach otwierająca tam nowe biuro amerykańska firma informatyczna Epam. Dotąd działała w Polsce w Krakowie, Wrocławiu oraz Gdańsku. O swych planach rozwojowych poinformowała w poniedziałek w komunikacie.

 • Deweloperzy budują w największych miastach

  Ponad dwa lata temu portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jaki jest udział gotowych lokali deweloperskich. Dane ze stycznia 2015 r. wskazywały, że ukończone mieszkania stanowią od 29 proc. (Warszawa) do 53 proc. (Gdańsk) oferty deweloperów. W Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu analizowany wskaźnik wynosił 44 proc. - 50 proc. Obecnie sytuacja największych rynków pierwotnych przedstawia się już

 • Które nieruchomości będą dobrą inwestycją?

  m.in. Poznań, Trójmiasto, a także Wrocław - pokazały analizy ekspertów Home Brokera i portalu Domiporta.pl

 • Działkę gruntu pod inwestycję Mieszkanie plus pilnie kupię

  Na stronie internetowej BGK Nieruchomości SA (BGKN) w zakładce z ogłoszeniami pojawił się ostatnio dość intrygujący anons, w którym instytucja ta zaprasza osoby fizyczne i prawne do składania ofert dotyczących sprzedaży nieruchomości. Chodzi o działki gruntu pod inwestycje pilotażowe programu Mieszkanie Plus.

 • Wrocławski rynek mieszkaniowy - sprawdzamy ceny

  Wrocław to trzeci (po Warszawie i Krakowie) największy rynek nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Cechuje się bogatą ofertą, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym oraz dużym zróżnicowaniem cenowym.

 • Nowe zasady wycinki drzew wyhamowały wiele inwestycji

  Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań - w tych miastach nie zostały podjęte uchwały w sprawie opłat za usunięcie drzew i krzewów. Efekt? Zastopowanie w branży deweloperskiej.

 • W jakim kierunku zmierza rynek mieszkaniowy w Polsce?

  W ostatnim czasie często porównuje się obecną sytuację na rynku mieszkaniowym do boomu w latach 2006-2007 i następnie gwałtownego załamania w 2008 r. Czy rzeczywiście sytuacja jest podobna do tej sprzed dekady? Przed jakimi szansami i zagrożeniami stoi rynek deweloperski w 2019 r.? Na te i inne pytania odpowiada ekspert Michael/Ström Dom Maklerski.

 • PZFD: Lokale z programu Mieszkanie plus powinny zostać w majątku państwa

  Lokale, które powstaną w ramach programu Mieszkanie plus, powinny zostać majątkiem państwa - uważa Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 • Inwestorzy mają apetyt na grunty. Ich niska dostępność znacząco winduje ceny

  Niska podaż atrakcyjnych gruntów pod inwestycje była w 2018 roku jedną z głównych bolączek inwestorów z każdego segmentu rynku nieruchomości. Zwłaszcza deweloperzy mieszkaniowi mieli duże problemy(...) i nadal rosnące ceny terenów pod nowe inwestycje będą w 2019 roku najmocniej wpływać na wszystkie segmenty rynku gruntów.

 • Czynsze najmu lokali użytkowych bywają zróżnicowane

  Powierzchnie biurowe na rynku wtórnym, w obiektach starszych i mniejszych niż nowe inwestycje deweloperskie, zazwyczaj są pomijane w analizach dużych firm monitorujących rynek nieruchomości komercyjnych. A przecież duża liczba podmiotów szuka lokali właśnie w tym zasobie. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, na przykładzie ofert WGN, jak wygląda ten rynek w wybranych miastach regionalnych