• Informacje na temat:

  inwestycje kapitałowe

Artykuły na temat: inwestycje kapitałowe
 • Coraz więcej inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna notuje coraz lepsze wyniki. Ubiegłoroczny wynik - 58 nowych projektów inwestycyjnych o wartości 2,5 mld zł - był wyjątkowo dobry, a prognozy na ten właśnie zostały zrewidowane w górę po udanym I kwartale. Spodziewane nakłady inwestycyjne (ok. 1,5 mld zł) mogą przyczynić się do powstania nawet 1,3 tys. nowych miejsc pracy.

 • Rynek kapitałowy potrzebuje nowych oszczędności

  Po wygaszeniu prywatyzacji i zmianach w Otwartych Funduszach Emerytalnych polski rynek kapitałowy potrzebuje nowych impulsów - to głosy płynące z konferencji "Rynek finansowy w Polsce - kapitał dla gospodarki". Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński zapowiedział akumulację krajowych oszczędności.

 • Spółka JSW Koks podniesie wynagrodzenia o 9 procent

  Należąca do grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej firma JSW Koks od sierpnia podniesie wynagrodzenia pracowników o 9 proc.; załoga otrzyma też jednorazowe premie w wysokości 1 tys. zł. Po kilku tygodniach negocjacji związki zawodowe porozumiały się w tej sprawie z zarządem spółki.

 • Polskie Inwestycje Rozwojowe dostaną 25 mld zł

  Zaangażowanie BGK w Polskie Inwestycje Rozwojowe na koniec 2015 r. wyniesie ok. 25 mld zł - wynika z raportu rocznego banku. W Fundusz Mieszkań na Wynajem BGK zainwestuje w br. 1 mld zł. BGK planuje uruchomienie nowych funduszy zarządzanych przez TFI BGK.

 • Brexit może kosztować City 30 tys. stanowisk; wygrać może m.in. Warszawa

  ...​- Wielka Brytania może stracić przez wyjście z UE 30 tys. miejsc pracy w sektorze finansowym - wyliczyli analitycy brukselskiego think tanku Bruegel. Zyskać mogą na tym centra kapitałowe na kontynencie; wśród potencjalnych wygranych może być też Warszawa.

 • Zarząd EBC Solicitors S.A. (dalej „Emitent”) informuje, że otrzymał wiadomość, że do dnia dzisiejszego EBC Incubator sp. z o.o. (dalej „EBC Incubator”)...

 • Nad granicą z Ukrainą przybędzie 220 miejsc pracy

  W Przemyślu powstanie call center Grupy Kapitałowej Loyd. Do końca roku pracę znajdzie 40 osób, docelowo zatrudnionych ma tam zostać ok. 220.

 • Polski rynek kapitałowy mógłby być wart 50 miliardów złotych

  Nawet 50 miliardów złotych mogliby inwestować Polacy na rynkach finansowych, gdyby ich aktywność była tej miary, co w krajach rozwiniętych. Jak podkreśla londyński inwestor Max Idzik, większe zaangażowanie w inwestycje na foreksie czy na giełdzie rozruszałoby całą gospodarkę.

 • Zagraniczne firmy chętnie inwestują w Polsce, ale mają coraz większy problem z rekrutacją

  ...pięciu miesięcy 2016 roku udało się przyciągnąć do Polski inwestycje o wartości 250 milionów euro.

 • FOR: Skok na OFE zahamował rozwój rynku kapitałowego

  Przed zmianami w 2014 r., OFE obejmowały często ponad połowę wszystkich emisji akcji spółek wchodzących na GPW. Na skutek tego, na koniec 2013 r., inwestycje OFE w akcjach reprezentowały 20% całości kapitalizacji warszawskiej giełdy, około połowę akcji w tzw. wolnym obrocie (bez inwestorów strategicznych, Skarbu Państwa, prywatnych właścicieli spółek).