• Informacje na temat:

  inwestycje katowice

Artykuły na temat: inwestycje katowice
 • PwC zatrudni w Katowicach kolejnych 300 osób

  ..., że powstała w połowie br. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, której centralnym ośrodkiem są Katowice, jest coraz bardziej konkurencyjna pod względem oferty dla nowoczesnego biznesu w skali kraju, Europy i świata, co potwierdzają m.in. dotychczasowe decyzje inwestycyjne Skanski i PwC. - Bardzo też cieszę się, że dzięki takim inwestycjom, ta część Katowic zyskuje. Inwestycje, które widzimy tu, na...

 • Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice, do tej pory głównie kojarzone z przemysłem, kopalniami i hutami, są w ostatnich latach wymieniane jako jedne z bardziej perspektywicznych miast pod kątem inwestycji. Wpływ na rozwój miasta i budowę jego pozytywnej renomy miało m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego.

 • Katowice: Amerykańska firma z branży IT planuje zatrudnić ok. 500 osób

  ...(głównie dzięki zatrudnieniu ponad 600 osób w otwartym w marcu nowym, kolejnym już biurze w Krakowie, gdzie jest obecna od 2001 r.). Firma planuje też dalszy rozwój. - Wybraliśmy Katowice ze względu na(...) magistratu inwestycje przyciągnięte do miasta w latach 2004-2013 miały wpływ m.in. na wzrost PKB całego podregionu katowickiego o 63,8 proc. Centrum dostarczania usług ma tam IBM, produkcję i centrum...

 • Katowice w centrum kluczowych reform dla polskiej gospodarki

  Polscy przedsiębiorcy przedyskutują z prezydentem Andrzejem Dudą postulaty zmian na Kongresie Law4Growth 28-30 października w katowickim MCK.

 • Coraz więcej inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna notuje coraz lepsze wyniki. Ubiegłoroczny wynik - 58 nowych projektów inwestycyjnych o wartości 2,5 mld zł - był wyjątkowo dobry, a prognozy na ten właśnie zostały zrewidowane w górę po udanym I kwartale. Spodziewane nakłady inwestycyjne (ok. 1,5 mld zł) mogą przyczynić się do powstania nawet 1,3 tys. nowych miejsc pracy.

 • 1 marca br. spółka Stalexport Autostrada Małopolska podwyższy stawki opłat za przejazd autostradą A4 między Katowicami a Krakowem. Kierowcy samochodów osobowych zapłacą za przejazd całą trasą w jedną stronę 20 zł; dotąd było to 18 zł.

 • IBM otworzy w Katowicach Centrum Dostarczania Usług

  ...- Polska to najważniejszy dla IBM kraj Europy Środkowo-Wschodniej. Lokujemy tu inwestycje i będziemy to robić nadal - zapewnił na konferencji prasowej dyrektor generalny IBM na Polskę i kraje(...), gdzie firmy chcą lokować tego typu inwestycje, a wyprzedzają nas tylko Indie i Chiny. Poinformował, że w naszym kraju działa ok. 370 centrów dostarczania usług, w których zatrudnienie znalazło 130 tys...

 • Za dalszym rozwojem kolei bezpiecznej, wygodnej i szybkiej, a po 2020 roku Kolei Dużych Prędkości, opowiadał się podczas EKG w Katowicach Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility Siemens. Dyrektor Celiński uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Inwestycje infrastrukturalne - nowe otwarcie (kolej)".

 • Fujitsu zatrudni 200 osób w nowym biurze w Katowicach

  ...pracowników w Łodzi. Ambitne plany rozwoju Fujitsu wymagają, aby dołączyli do naszego zespołu eksperci z kolejnego miasta. Po serii analiz wybraliśmy Katowice. Śląsk, jako miejsce skupiające talenty(...) swojej nowej inwestycji jest niezbitym dowodem na to, jak silną marką na mapie inwestycyjnej są Katowice. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że kolejny światowy gigant docenił walory Katowic...

 • Rynek mieszkaniowy w Katowicach w 2014 r.

  Rosną ceny na rynku nieruchomości w Katowicach. Za dynamiczny wzrost stawek transakcyjnych odpowiada m.in. program Mieszkanie dla Młodych oferujący dofinansowanie do nieruchomości kupowanych na rynku pierwotnym.