• Informacje na temat:

  inwestycje katowice

Artykuły na temat: inwestycje katowice
 • PwC zatrudni w Katowicach kolejnych 300 osób

  ..., że powstała w połowie br. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, której centralnym ośrodkiem są Katowice, jest coraz bardziej konkurencyjna pod względem oferty dla nowoczesnego biznesu w skali kraju, Europy i świata, co potwierdzają m.in. dotychczasowe decyzje inwestycyjne Skanski i PwC. - Bardzo też cieszę się, że dzięki takim inwestycjom, ta część Katowic zyskuje. Inwestycje, które widzimy tu, na...

 • Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice, do tej pory głównie kojarzone z przemysłem, kopalniami i hutami, są w ostatnich latach wymieniane jako jedne z bardziej perspektywicznych miast pod kątem inwestycji. Wpływ na rozwój miasta i budowę jego pozytywnej renomy miało m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego.

 • Katowice: Amerykańska firma z branży IT planuje zatrudnić ok. 500 osób

  ...(głównie dzięki zatrudnieniu ponad 600 osób w otwartym w marcu nowym, kolejnym już biurze w Krakowie, gdzie jest obecna od 2001 r.). Firma planuje też dalszy rozwój. - Wybraliśmy Katowice ze względu na(...) magistratu inwestycje przyciągnięte do miasta w latach 2004-2013 miały wpływ m.in. na wzrost PKB całego podregionu katowickiego o 63,8 proc. Centrum dostarczania usług ma tam IBM, produkcję i centrum...

 • Katowice w centrum kluczowych reform dla polskiej gospodarki

  Polscy przedsiębiorcy przedyskutują z prezydentem Andrzejem Dudą postulaty zmian na Kongresie Law4Growth 28-30 października w katowickim MCK.

 • Coraz więcej inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna notuje coraz lepsze wyniki. Ubiegłoroczny wynik - 58 nowych projektów inwestycyjnych o wartości 2,5 mld zł - był wyjątkowo dobry, a prognozy na ten właśnie zostały zrewidowane w górę po udanym I kwartale. Spodziewane nakłady inwestycyjne (ok. 1,5 mld zł) mogą przyczynić się do powstania nawet 1,3 tys. nowych miejsc pracy.

 • 1 marca br. spółka Stalexport Autostrada Małopolska podwyższy stawki opłat za przejazd autostradą A4 między Katowicami a Krakowem. Kierowcy samochodów osobowych zapłacą za przejazd całą trasą w jedną stronę 20 zł; dotąd było to 18 zł.

 • IBM otworzy w Katowicach Centrum Dostarczania Usług

  ...- Polska to najważniejszy dla IBM kraj Europy Środkowo-Wschodniej. Lokujemy tu inwestycje i będziemy to robić nadal - zapewnił na konferencji prasowej dyrektor generalny IBM na Polskę i kraje(...), gdzie firmy chcą lokować tego typu inwestycje, a wyprzedzają nas tylko Indie i Chiny. Poinformował, że w naszym kraju działa ok. 370 centrów dostarczania usług, w których zatrudnienie znalazło 130 tys...

 • Za dalszym rozwojem kolei bezpiecznej, wygodnej i szybkiej, a po 2020 roku Kolei Dużych Prędkości, opowiadał się podczas EKG w Katowicach Krzysztof Celiński, dyrektor branży Mobility Siemens. Dyrektor Celiński uczestniczył w panelu dyskusyjnym "Inwestycje infrastrukturalne - nowe otwarcie (kolej)".

 • Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  Jak podał inwestor w poniedziałkowym komunikacie, obok Łodzi, gdzie firma obecna jest od 2005 r., Katowice są kolejnym ośrodkiem świadczącym klientom kompleksowe usługi z zakresu technologii, w tym(...) w Polsce wybraliśmy Katowice, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów. Dostrzegamy w tym mieście potencjał i możliwości dla wzrostu naszej praktyki - powiedział dyrektor...

 • Rynek mieszkaniowy w Katowicach w 2014 r.

  Rosną ceny na rynku nieruchomości w Katowicach. Za dynamiczny wzrost stawek transakcyjnych odpowiada m.in. program Mieszkanie dla Młodych oferujący dofinansowanie do nieruchomości kupowanych na rynku pierwotnym.