• Informacje na temat:

  inwestycje kolejowe 2014 2020

Artykuły na temat: inwestycje kolejowe 2014 2020
 • Deficyt fachowców spowolni inwestycje infrastrukturalne?

  ...- Plany obejmujące inwestycje w budownictwie drogowym i kolejowym są bardzo ambitne - mówi Mirosława Jemioło, Senior Consultant Construction & Property w Adecco Poland. - Obecna perspektywa unijna jest bowiem ostatnią, która zakłada tak znaczne dofinansowanie tego obszaru. Do 2020 roku na polskie drogi przeznaczone zostaną aż 93 mld zł, a wydatki na kolej sięgną 59 mld. Stale rośnie liczba...

 • PZPB: W ciągu najbliższych miesięcy nawet 150 tys. osób może stracić pracę

  ..., że nowy budżet na lata 2014-2020 będzie realnym zastrzykiem finansowym dla polskiej gospodarki. Jednak - o ile tak się stanie - poprawy sytuacji możemy oczekiwać najwcześniej w 2014 roku. - UE jest(...) one w ogóle będą, bo sytuacja w UE też nie jest dobra, to będzie to rok 2014. Czeka nas kilkanaście naprawdę ciężkich miesięcy - twierdzi wiceprezes PZPB. Jednak problemy w budowlance dotyczą nie...

 • Branża kolejowa alarmuje: Polska może stracić 40 mld zł z UE

  Przedstawiciele branży kolejowej alarmują - w wyniku braku decyzyjności przedstawicieli PKP PLK oraz przez niewłaściwe wykorzystanie funduszy ze środków UE, Polska może utracić ponad 40 mld złotych dofinansowania na branżę kolejową.

 • Polska prosi Brukselę o 36 mld zł na inwestycje. Na co chcemy je wydać?

  Polska jest europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych do Brukseli dużych projektów. W tym roku będzie ich co najmniej 33. Ale czy narastający konflikt między KE a naszym rządem pozwoli zrealizować ambitne plany?

 • 9 miliardów złotych na infrastrukturę kolejową na Śląsku

  Ok. 9 mld zł trafi na infrastrukturę kolejową w woj. śląskim w obecnej perspektywie unijnej 2014-2020 - zapowiedziała w poniedziałek w Katowicach minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak. Duża część tej kwoty ma dotyczyć linii o znaczeniu towarowym.

 • Priorytetem UE jest rozwój przemysłu. Będzie on zależeć m.in. od stanu infrastruktury kolejowej

  Sukces promowanego przez Komisję Europejską procesu reindustrializacji Europy zależy od inwestycji w infrastrukturę, zwłaszcza kolejową. To szczególnie ważne w Polsce, która jest mocniej uprzemysłowiona niż inne kraje. Dlatego PKP PLK zamierza skupić się w najbliższych latach na inwestycjach usprawniających transport towarowy.

 • Nowy rząd nie odrzuca planów poprzedników, dotyczących inwestycji kolejowych i drogowych. Zapowiada jednak ich korektę z uwagi na przerost skali nad możliwościami finansowymi. To jednak niejedyne wyzwanie...

 • Wydatki na polską kolej: 100 miliardów złotych z Unii Europejskiej

  Sławomir Żałobka, wiceminister infrastruktury i rozwoju, poinformował o wydatkach na polską kolej w ramach perspektywy unijnej 2014-2020. Ok. 67 mld zł ma być przeznaczone na inwestycje, a ok. 38 mld zł na eksploatację i utrzymanie sieci kolejowych.

 • PKP Cargo chce być wiodącym operatorem logistycznym w Europie

  PKP Cargo, drugi największy przewoźnik kolejowy w Unii Europejskiej, chce do 2020 roku być wiodącym operatorem logistycznym w Europie.

 • EFIX DM: Polska giełda może być jednym z hitów 2017 roku

  Branże metalowa, budowlana, handlowa i motoryzacyjna są sektorami, w których można się spodziewać wzrostu kursów akcji w tym roku. Według prognoz EFIX Domu Maklerskiego WIG20 może wzrosnąć jeszcze dwucyfrowo, a najlepiej sobie radzący w ubiegłym roku mWIG40 - o ok. 7-8 proc.