• Informacje na temat:

  inwestycje mieszkaniowe ursynów

Artykuły na temat: inwestycje mieszkaniowe ursynów
 • Co decyduje o lokalizacji inwestycji?

  Wybór odpowiedniego miejsca pod inwestycji to proces wymagający długiej i drobiazgowej pracy, mającej na celu rozwiązanie wielu kwestii prawnych, budowlanych i marketingowych. Jakie grunty cieszą się w Polsce zainteresowaniem deweloperów?

 • Inwestycje typu "Miasto w mieście" - czy warto?

  Urbaniści od lat poszukują sposobu na ukierunkowanie chaotycznego rozwoju polskich miast. Jednym z ciekawszych pomysłów są inwestycje typu "Miasto w mieście" - z założenia samowystarczalne osiedla z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Na czym dokładnie polega ta idea i czy ma ona szansę sprawdzić się w praktyce? Odpowiada serwis Homla.pl.

 • Grupa ROBYG zawarła umowę zobowiązującą w sprawie zakupu nieruchomości o powierzchni 4,6 ha w Gdańsku Śródmieście. Wartość transakcji wynosi 10 mln euro. Spółka szacuje, że projekt daje możliwość wybudowania powierzchni mieszkaniowej, komercyjnej i usługowej o łącznej powierzchni użytkowej ok. 54.000 m2.

 • Boom na mieszkania bez pożyczania. Skąd Polacy biorą gotówkę na zakup własnych "czterech kątów"?

  Według szacunków Narodowego Banku Polskiego dwa na trzy nowe mieszkania kupujemy bez proszenia o kredyt. Co za tym idzie, przybywa klientów, którzy nie chcą, aby bank im pożyczał ani oszczędzał ich pieniądze. Bo żeby dobrze zarobić i dużo odłożyć, trzeba najpierw mądrze wydać.

 • Miniony rok deweloperzy mieszkaniowi zapiszą z pewnością jako wyjątkowy. Wiele spółek ustanowiło w tym czasie rekordowe wyniki sprzedażowe w całej swojej dotychczasowej historii.

 • Warszawa to najdroższy rynek mieszkaniowy w Polsce, zarazem najbardziej rozwinięty rynek nieruchomości o charakterze luksusowym. Ceny apartamentów w stolicy mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych za metr kwadratowy.

 • Wyższe czynsze. Przez uwłaszczenie

  Po kilka, a nawet kilkanaście milionów złotych będą musiały dopłacić spółdzielnie mieszkaniowe do uwłaszczenia. Koszty całej operacji mogą odczuć lokatorzy. Teraz resort zapowiada gotowość ustępstw, ale dotyczą one wyłącznie warunków wnoszenia dopłaty do limitu pomocy de minimis, a nie samej kwoty nadwyżki.

 • Raport bieżący nr 8/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Tower Investments S.A. ("Spółka”) informuje, że w dniu 15.02.2017...

 • Raport bieżący nr 17/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Na podstawie § 5 ust. 1 pkt 1 i 3 Rozporządzenia...