• Informacje na temat:

  inwestycje na podkarpaciu

Artykuły na temat: inwestycje na podkarpaciu
 • Lotnictwo da ponad 200 nowych etatów na Podkarpaciu

  Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa drugiej fabryki Hispano-Suiza w Sędziszowie Małopolskim (Podkarpackie). Dzięki inwestycji pracę znajdzie ponad 200 osób. Fabryka ma być gotowa w lipcu przyszłego roku.

 • Ogromna inwestycja na Podkarpaciu. Będą nowe miejsca pracy

  W Dębicy na Podkarpaciu powstał nowy ośrodek badawczo-rozwojowy, który pozwoli produkować nowoczesne suplementy diety oraz dietetyczne środki spożywcze. Inwestycja kosztowała ponad 100 mln złotych.

 • Niemcy cenią sobie motywację naszych pracowników

  ...? T.P.: Jeżeli chodzi o napływ inwestycji z Niemiec do Polski to nasi niemieccy sąsiedzi są najbardziej aktywni w produkcji. Te największe inwestycje, które realizują po naszej stronie Odry(...)-24.06) kończy się jego budowa. Wszystko idzie z niemiecką precyzją - najpierw ok. pół roku trwały negocjacje, rozpoczęto inwestycje, potem ogłoszono rozpoczęcie inwestycji. Rok później mamy wiechę...

 • Europejska czołówka na Podkarpaciu

  W Jaśle powstała nowa fabryka mebli biurowych należąca do grupy Nowy Styl. Hala fabryki ma powierzchnię 24 000 m kw., co odpowiada wymiarowi sześciu boisk piłkarskich.

 • Wyżyna Lotnicza da Polakom tysiące miejsc pracy

  ...- W ciągu dwóch lat w okolicach Łodzi i Radomia ma powstać nowy region gospodarczy, skupiający firmy z branży lotniczej - Wyżyna Lotnicza. Nowe inwestycje planują tam firmy lotnicze. Zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób - mówi szef PAIiIZ Sławomir Majman.

 • W całym kraju hektary drożeją, a na Podkarpaciu korekta

  32,5 tys. zł - tyle płacono w Polsce za przeciętny hektar ziemi rolnej w pierwszym kwartale 2015 roku - wynika z indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion's Bank. Najwięcej za ziemię trzeba płacić w województwach kujawsko-pomorskim i opolskim, a najmniej na Podkarpaciu, gdzie już od pół roku notowana jest niewielka korekta cen ziemi.

 • Nowy inwestor na terenie strefy ekonomicznej w Mielcu

  ...w Mielcu jest najstarszą strefą w Polsce, utworzoną w 1995 r. Strefa ma ponad 1,2 tys. ha i jest zlokalizowana w 20 miejscowościach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce, a także w Szczecinie...

 • Być jak hrabia - sprawdzamy ceny pałaców dawnej magnaterii

  Zabytkowe obiekty mieszkalne, które zachowały się po dziś dzień w naszym kraju mówią nam o historii społeczeństwa i grup społecznych, które kiedyś odpowiadały za losy Polski, a których dziś już nie ma. Po ziemiaństwie i stanie szlacheckim pozostały nam charakterystyczne polskie drewniane dworki, z gankiem i charakterystycznym łamanym dachem. Pozostały też w naszym krajobrazie ruiny średniowiecznych zamczysk książąt dzielnicowych, jak również ślady arystokracji - wspaniałe posiadłości i pałace...

 • Nasze pensje już tak szybko nie urosną

  ...inwestorów, którzy zdecydowali się w tym roku na inwestycje w Polsce przy udziale PAIiH. Największe pod względem nowo utworzonych miejsc pracy przedsięwzięcia produkcyjne lokalizowane są tradycyjnie na Dolnym Śląsku, ale też na wschodzie Polski - w Dworzysku na Podkarpaciu i Międzyrzecu Podlaskim. Zainteresowanie lokowaniem w Polsce także dużych inwestycji nie słabnie. Pierwsze cztery i pół miesiąca...

 • W miejscowości Młyny koło przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej na Podkarpaciu rozpoczęła się budowa parku logistycznego. Ma to być pierwsze w Polsce centrum obsługi kierowców TIR wraz z nowoczesnym terminalem przeładunkowym.