• Informacje na temat:

  inwestycje pomorze

Artykuły na temat: inwestycje pomorze
 • Około 2,2 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom na Pomorzu

  ...​Do utworzenia około 2,2 tys. miejsc pracy w województwie pomorskim mają przyczynić się zagraniczne firmy, które w tym roku zdecydowały się na inwestycje w regionie - podała wspierająca inwestorów, Invest In Pomerania. Wśród inwestorów są m.in. Swarovski, Ricoh.

 • Belgowie dają 1000 etatów na Pomorzu

  - Sto osób już zostało zatrudnionych, a docelowo około tysiąca znajdzie pracę w oficjalnie otwartej w czwartek w Szczecinie fabryce belgijskiej firmy Teleyard, produkującej elementy stalowe m.in. dla sektora morskiego.

 • 1500 nowych miejsc pracy na Pomorzu

  Na Pomorzu Zachodnim powstaje 1500 nowych etatów w North-West Logistic Park w Szczecinie.

 • Kolej na mieszkania i szybkie drogi

  Inwestycje infrastrukturalne to jest sztafeta. Jeden rząd odchodzi, drugi przychodzi, a projekty są w toku i trzeba je realizować. My obecnie wykonujemy karne okrążenie, ale wchodzimy też w fazę realizacji projektów, których nasi poprzednicy, z niewiadomych dla mnie powodów, nie podjęli - mówi Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury i budownictwa.

 • ​Amerykański potentat finansowy State Street zatrudni tysiąc osób. Otwiera biuro w Gdańsku

  ...całym świecie, a to stwarza ogromne możliwości rozwoju dla naszych pracowników - dodał Newman. Marszałek pomorski Mieczysław Struk podkreślił, że Gdańsk i Pomorze są bardzo dobrym miejscem na inwestycje. - Mieszka tu sporo dobrze wykształconych ludzi, młodych osób, którzy chcą pracować w wielkich globalnych korporacjach, chcą w nich się uczyć i podnosić swoje kwalifikacje - dodał. Struk jest...

 • Być jak hrabia - sprawdzamy ceny pałaców dawnej magnaterii

  Zabytkowe obiekty mieszkalne, które zachowały się po dziś dzień w naszym kraju mówią nam o historii społeczeństwa i grup społecznych, które kiedyś odpowiadały za losy Polski, a których dziś już nie ma. Po ziemiaństwie i stanie szlacheckim pozostały nam charakterystyczne polskie drewniane dworki, z gankiem i charakterystycznym łamanym dachem. Pozostały też w naszym krajobrazie ruiny średniowiecznych zamczysk książąt dzielnicowych, jak również ślady arystokracji - wspaniałe posiadłości i pałace...

 • ​Eksperci: Terminal LNG pomoże stworzyć tysiące miejsce pracy

  - Powstający w Świnoujściu terminal LNG przyczyni się do stworzenia tysięcy miejsc pracy w różnych branżach w całym kraju - twierdzą eksperci. Tylko na Pomorzu Zachodnim może powstawać rocznie średnio ok. 500 nowych miejsc pracy.

 • Inwestycje w hotele i pensjonaty zyskują na atrakcyjności

  Hossa na rynku nieruchomości skłania inwestorów do poszukiwania nowych aktywów. Coraz częściej ich wybór pada na inwestycje w hotele i pokrewne nieruchomości - pensjonaty, apartamenty na wynajem, zajazdy w zabytkowych budynkach itp. Segment turystyczno-noclegowy notuje coraz lepsze wyniki. Branża rośnie - stąd optymizm inwestorów.

 • W Lęborku może powstać ok. 300 miejsc pracy

  Około 300 miejsc pracy może powstać w ciągu kilku najbliższych lat w Lęborku. Firma Alteams Group z Finlandii zapowiedziała w piątek w Gdańsku budowę fabryki i uruchomienie w lipcu produkcji. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 15 mln euro.

 • Zarząd woj. pomorskiego negatywnie o przekopie. Ministerstwo: Trudno zrozumieć utrudnianie tej inwestycji

  Zarząd woj. pomorskiego negatywnie ocenia plany przekopu przez Mierzeję Wiślaną, wskazując, że dokumentacja inwestycji nie jest rzetelna. Trudno zrozumieć, dlaczego samorządowcom z Pomorza tak bardzo zależy na utrudnianiu realizacji tej inwestycji - odpowiada ministerstwo gospodarki morskiej.