• Informacje na temat:

  inwestycje w diamenty

Artykuły na temat: inwestycje w diamenty
 • Diamenty: Jak odróżnić prawdziwy czy syntetyczny?

  W ostatnich miesiącach nie brakowało rekordowych aukcji, na których nowi właściciele płacili majątek za największe i najdoskonalsze diamenty na świecie. W kwietniu za 22,1 miliona dolarów sprzedano nieskazitelny 100-karatowy kamień, a w lutym prawie 60-karatowy diament Pink Star osiągnął cenę 83,2 miliona dolarów, czyli ponad 300 milionów złotych!

 • Diamenty: Przed nami dekada wzrostów?

  Według ekspertów, ze względu na rosnący popyt ze strony Stanów Zjednoczonych, Chin i Indii, przed nami dekada wzrostów cen diamentów.

 • Diamenty: Kolor ma szczególne znaczenie

  Diament są dobrym kompanem inwestora. Zdaniem ekspertów, tu szczególne znaczenie ma barwa. Niezwykle rzadko znajdowane są diamenty o innych kolorach jak czerwony, niebieski czy różowy, które wyceniane są znacznie wyższej niż diamenty bezbarwne.

 • Czy warto inwestować w kolorowe diamenty?

  Obywatel Hongkongu zapłacił prawie 33 mln dolarów za 10-karatowy niebieski diament. Kupił go na aukcji Sotheby's w Nowym Jorku. Cena dwukrotnie przewyższyła estymację. W ten sposób został pobity rekord jeśli chodzi o cenę 1 karata jakiegokolwiek diamentu (3,35 mln dol.).

 • Diamenty to dobra inwestycja?

  W 2016 roku świat obiegła informacja o nowym rekordzie na rynku diamentów. Kamień o nazwie Constellation został sprzedany za niebagatelną kwotę 63 milionów dolarów. Pomimo, że część ekspertów mówi o kryzysie w branży diamentów, ich cena na przestrzeni ostatnich lat, regularnie idzie w górę.

 • Polacy kupują diamenty. Tak chcą pomnożyć majątek

  Błyszczą, przykuwają wzrok i kuszą... To diamenty, które coraz częściej stają się sposobem na zainwestowanie naszych pieniędzy. Od roku w Polsce obserwujemy dwukrotny wzrost sprzedaży diamentów inwestycyjnych klasy premium.

 • Ile kosztują diamenty?

  Żeby kupić diamenty nie trzeba być multimilionerem, a nawet milionerem. Wystarczą nawet nieduże sumy i możemy stać się posiadaczami tak wyjątkowego kamienia. Jak to możliwe?

 • Zarząd Spółki Hussar Gruppa S.A. ("Spółka", „Emitent”) z siedzibą w Warszawie informuje, iż powziął informację o otrzymaniu wyróżnienia w prestiżowym...

 • UOKIK ostrzega przed inwestycjami alternatywnymi i piramidami finansowymi

  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ostrzega przed inwestycjami, które mogą wykorzystywać model piramid finansowych. "Uważaj na oferty obiecujące duży i szybki zysk - nie zarobisz, stracisz pieniądze, popadniesz w długi" - czytamy w komunikacie UOKiK.

 • 500 proc. zysku? Nawet tyle mogli zarobić ci, którzy dekadę temu zainteresowali się rynkiem zabytkowych aut. Sporo można było też zarobić na dziełach sztuki, winie, whisky, ziemi rolnej i kolekcjonerskich monetach. Informacje na ten temat zebrał Lion's Bank.