• Informacje na temat:

  inwestycje w dolary

Artykuły na temat: inwestycje w dolary
 • Blisko 100 tys. miejsc pracy z inwestycji zagranicznych

  ...powstaną kolejne inwestycje - podkreśla Piotr Dziedzic. Tak dobra koniunktura gospodarcza wpływa na ogólną sytuację na krajowym rynku pracy. Zgodnie z danymi GUS stopa bezrobocia w Polsce w czerwcu br...

 • Dolar coraz droższy. Czy pobije historyczny rekord?

  W ostatnich dniach za dolara trzeba było płacić najwięcej od ponad 15 lat. Jest jednak wiele powodów, aby przypuszczać, że amerykańska waluta nadal będzie zyskiwać na wartości. Niewykluczone, że już przyszłym roku dolar przekroczy najwyższe historyczne poziomy i będzie kosztował ok. 4.70 zł - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • .... Wszystkie tego typu propozycje dotyczą inwestowania na tzw. rynku Forex (podobnie działają tzw. opcje lub rynek surowców). Platformy internetowe umożliwiające takie inwestycje prowadzą m.in. firmy brokerskie, domy maklerskie oraz banki. Inwestycje polegają na tym, że obstawiamy różne scenariusze finansowe. Najczęściej dotyczy to zmian kursu jednej waluty do drugiej (np. obstawiamy, ile...

 • Inwestycje w zagraniczne aktywa to sposób na dwucyfrowe zyski

  Złoty od kilku miesięcy traci wobec większości walut. Są jednak tacy, którzy mogą dziś realizować dwucyfrowe zyski. To osoby, które ulokowały swe pieniądze w zagranicznych aktywach - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.

 • Superhub 3M we Wrocławiu wyrasta na największą inwestycję firmy w Europie

  ...27 lat temu to właśnie we Wrocławiu i  okolicach zlokalizowała swoje największe inwestycje w Europie. Teraz w spółkach produkcyjnych z siedzibą nad Odrą otwarte jest 100 wakatów. Zapotrzebowanie...

 • Giełda i surowce: Inwestorzy liczą straty

  Już od dłuższego czasu inwestorzy zmuszeni są szukać zysku w coraz bardziej niekonwencjonalnych miejscach. W ciągu roku staniały główne surowce oraz większość spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Dwucyfrowe zyski liczą dziś natomiast ci, którzy rok temu zainwestowali w wirtualną walutę, klasyczne auta czy butelki szkockiego trunku - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.

 • ABB zainwestuje 30 mln dolarów w nowy zakład

  - 30 mln dolarów zainwestuje firma ABB w budowę w Łodzi nowego zakładu produkującego podzespoły do transformatorów mocy oraz transformatorów rozdzielczych - poinformowała w środę dyrektor departamentu komunikacji spółki Beata Syczewska.

 • Zyskowne inwestycje w nieruchomości to mit?

  Polacy uważają, że inwestycja w nieruchomości zawsze jest opłacalna, tymczasem dzisiejsze ceny mieszkań nadal są niższe niż w 2007 r. Zyski z najmu też wcale nie są duże. W długim okresie rentowność z najmu wynosi 3-3,5 proc., czyli niewiele więcej niż zyskowność bankowej lokaty.

 • Roboty zastąpią ludzi! To się opłaca

  Robotyzacja może rozwiązać problem niedoboru pracowników w Polsce. Taka inwestycja potrafi zwrócić się firmom w ciągu roku.

 • Pięć niecodziennych sposobów na inwestycję

  Komiksy, zabawki, monety, trunki czy zabytkowe auta - sposobów na alternatywne inwestycje jest cała masa. Moda na nie potrafi jednak przemijać, a obietnica dwu-, trzycyfrowych zysków może zostać przekuta w stratę - ostrzega Open Finance.