• Informacje na temat:

  inwestycje w elblągu

Artykuły na temat: inwestycje w elblągu
 • Budowa portu w Elblagu wparciem dla Trójmiasta

  Port w Elblągu jest skierowany przede wszystkim na wsparcie dla Trójmiasta i otwarcie się na nowych klientów. Będzie istotny dla nowej grupy towarów, a jego budowa oznacza otwarcie nowego, wschodniego kierunku - mówił w piątek minister Marek Gróbarczyk.

 • Ekolodzy i mieszkańcy Krynicy Morskiej krytycznie o przekopie Mierzei

  Ekolodzy z WWF Polska i mieszkańcy Krynicy Morskiej krytycznie oceniają pomysł przekopu Mierzei Wiślanej. Argumentują, że inwestycja źle wpłynie na środowisko i nie przyniesie obiecywanych ekonomicznie korzyści.

 • W 2007 roku władze Prawa i Sprawiedliwości zapowiadały projekt połączenia Zalewu Wiślanego i Zatoki Gdańskiej. Niestety z biegiem lat pomysł ten umarł śmiercią naturalną. Teraz, jak informuje "Puls Biznesu", będący u steru władzy PiS planuje reaktywować inwestycję.

 • Zarząd woj. pomorskiego negatywnie o przekopie. Ministerstwo: Trudno zrozumieć utrudnianie tej inwestycji

  Zarząd woj. pomorskiego negatywnie ocenia plany przekopu przez Mierzeję Wiślaną, wskazując, że dokumentacja inwestycji nie jest rzetelna. Trudno zrozumieć, dlaczego samorządowcom z Pomorza tak bardzo zależy na utrudnianiu realizacji tej inwestycji - odpowiada ministerstwo gospodarki morskiej.

 • Warmia i Mazury - cud (nie tylko) natury

  O inwestycje z sektora BPO/SSC coraz silniej zabiegają Warmia i Mazury, skutecznie udowadniając, że "ciągnie biznes do Warmii i Mazur".

 • Equilis inwestuje w Polsce - pierwszy projekt zrealizuje wspólnie z Acteeum

  Jeden z największych belgijskich deweloperów komercyjnych i mieszkaniowych rozpoczyna działalność w Polsce. Pierwszą znaczącą inwestycją Equilis w Polsce będzie centrum handlowe Galeria Chełm, które powstanie w formule joint-venture z Acteeum Group.

 • 12 lipca 2018 r. w Ostrołęce podpisano kontrakt na budowę Elektrowni Ostrołęka C o mocy 1000 MWe. Nowoczesny, niskoemisyjny blok energetyczny będzie miał istotny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne Polski. Inwestycja będzie sprzyjać rozwojowi Ostrołęki i północno-wschodniej Polski. W uroczystości podpisania umowy z generalnym wykonawcą udział wziął Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

 • Zarząd województwa pomorskiego negatywnie ocenił plan przekopu przez Mierzeję Wiślaną - poinformował urząd marszałkowski. Opinia nie może zablokować inwestycji. Przesłano ją do Urzędu Morskiego w Gdyni i do wojewody pomorskiego.

 • Wybrano lokalizację przekopu przez Mierzeję Wiślaną

  Urząd Morski w Gdyni, a tym samym Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wybrało lokalizację w miejscowości Nowy Świat, jako najlepszą do realizacji przekopu przez Mierzeję Wiślaną - poinformował szef MGMiŹŚ Marek Gróbarczyk.

 • Przekop Mierzei Wiślanej budzi kontrowersje

  Elbląscy samorządowcy i parlamentarzyści chwalą decyzję rządu o przekopie Mierzei Wiślanej. Przeciwni inwestycji są mieszkańcy Krynicy Morskiej, której burmistrz Krzysztof Swat ocenia, że rekompensatą dla turystycznego kurortu byłoby utworzenie wolnocłowej strefy.