• Informacje na temat:

  inwestycje w gdyni

Artykuły na temat: inwestycje w gdyni
 • Około 2,2 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom na Pomorzu

  ...​Do utworzenia około 2,2 tys. miejsc pracy w województwie pomorskim mają przyczynić się zagraniczne firmy, które w tym roku zdecydowały się na inwestycje w regionie - podała wspierająca inwestorów, Invest In Pomerania. Wśród inwestorów są m.in. Swarovski, Ricoh.

 • Graphic SA, spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się obrotem i zarządzaniem nieruchomościami oraz prowadzeniem projektów inwestycyjnych, podpisała dwie przedwstępne warunkowe umowy zakupu nieruchomości gruntowych zlokalizowanych w Gdyni. Spółka zamierza zrealizować na nich projekty deweloperskie w zakresie budownictwa mieszkaniowego.

 • Nowa inwestycja na terenach stoczni remontowej

  .... Jest spółką prywatną, powstałą w 1990 roku, dającą pracę 2 tys. pracowników; w 2011 r. jej wartość sprzedaży przekroczyła 600 mln zł. Spółka kupiła dok i część majątku likwidowanej Stoczni Gdynia...

 • Pierwsze podanie spalin na instalacjach mokrego odsiarczania spalin w Gdyni z Grupy EDF Polska zakończyło się pomyślnie - informuje Rafako. Nowo powstała instalacja jest z daleka widoczna dla mieszkańców Gdyni i turystów odwiedzających Trójmiasto.

 • Firma WNS otworzy w Gdyni centrum usług biznesowych

  Holding WNS, jeden z czołowych indyjskich dostawców usług biznesowych, otworzy w Gdyni swój pierwszy w Polsce oddział. Firma chce zatrudnić 500 osób. Biuro w Gdyni będzie drugim, po Bukareszcie, centrum WNS w Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Port w Gdyni zapowiada kolejny rok ze wzrostem przeładunków

  Port w Gdyni planuje w tym roku po raz kolejny zwiększyć wielkości przeładunków - poinformował prezes Morskiego Portu Gdynia, Adam Meller.

 • ...konsekwentnie realizują politykę budowania marki Wrocławia. - Z jednej strony przyciągane są do regionu inwestycje realizowane przez liderów w swoich branżach (IT, finanse, motoryzacja, appliance, SSC(...) Kultury 2016. Z kolei w 2017 roku we Wrocławiu odbyły się World Games - igrzyska sportów nieolimpijskich. W ciągu kilku ostatnich lat zakończono też duże inwestycje infrastrukturalne, które zdecydowanie...

 • Zyskowne inwestycje w nieruchomości to mit?

  Polacy uważają, że inwestycja w nieruchomości zawsze jest opłacalna, tymczasem dzisiejsze ceny mieszkań nadal są niższe niż w 2007 r. Zyski z najmu też wcale nie są duże. W długim okresie rentowność z najmu wynosi 3-3,5 proc., czyli niewiele więcej niż zyskowność bankowej lokaty.

 • Światowy kolos zatrudni nad Motławą 700 osób

  ...ponad 96 tys. osób, podczas gdy przed rokiem - prawie 110 tys. W samym Trójmieście stopa bezrobocia na koniec sierpnia br. wynosiła: w Gdańsku - 5,8 proc., w Sopocie - 4,2 proc., a w Gdyni - 5,9 proc(...), która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna...

 • Ekolodzy i mieszkańcy Krynicy Morskiej krytycznie o przekopie Mierzei

  Ekolodzy z WWF Polska i mieszkańcy Krynicy Morskiej krytycznie oceniają pomysł przekopu Mierzei Wiślanej. Argumentują, że inwestycja źle wpłynie na środowisko i nie przyniesie obiecywanych ekonomicznie korzyści.