• Informacje na temat:

  inwestycje w grunty

Artykuły na temat: inwestycje w grunty
 • Rząd powiększa starachowicką strefę ekonomiczną

  Starachowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększy się o 31 ha, m.in. o grunty w Kielcach - zdecydował we wtorek rząd. Zmiany te powinny zwiększyć szanse na powstanie nowych inwestycji w województwach: świętokrzyskim i lubelskim.

 • Boom na grunty. Jakie tereny są najbardziej poszukiwane?

  Boom na grunty inwestycyjne trwa. Poszukiwane są tereny pod budowę mieszkaniową, realizację parków handlowych, biurowców oraz inwestycji hotelowych. Ze względu na zmianę prawodawstwa spadła aktywność w sektorze gruntów rolnych. Eksperci prognozują, że 2017 rok będzie równie dobry albo nawet lepszy dla wszystkich uczestników rynku.

 • 445 nowych miejsc pracy w sercu kraju

  Co najmniej 455 miejsc pracy stworzy 10 inwestorów, którzy w czwartek odebrali zezwolenia na inwestycje w Łódzkiej SSE.

 • Ostatni dzwonek na inwestycje w grunty rolne

  1 maja 2016 r. wejdzie w życie nowelizacja Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Ustawa "ma na celu przeciwdziałanie rozdrobnieniu gospodarstw rolnych oraz ułatwienie w powiększaniu rodzinnych gospodarstw indywidualnych". Efektem ubocznym ustawy będzie blokada obrotu inwestycyjnego ziemią rolną.

 • ​Rekord na południu Polski - 1700 nowych etatów

  ..., Fideltronik) oraz biotechnologicznej (Selvita). W połowie tego roku rząd zdecydował o kolejnym rozszerzeniu krakowskiej SSE o 88,4 ha. Grunty włączone do strefy, w związku z planowanymi inwestycjami(...) wydała w sumie 190 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 miliarda zł i 17 tysięcy nowych miejsc pracy. Największe inwestycje zrealizowały m.in...

 • Inwestorzy mają apetyt na grunty. Ich niska dostępność znacząco winduje ceny

  Niska podaż atrakcyjnych gruntów pod inwestycje była w 2018 roku jedną z głównych bolączek inwestorów z każdego segmentu rynku nieruchomości. Zwłaszcza deweloperzy mieszkaniowi mieli duże problemy(...) i nadal rosnące ceny terenów pod nowe inwestycje będą w 2019 roku najmocniej wpływać na wszystkie segmenty rynku gruntów.

 • MG: Ponad 1600 nowych miejsc pracy po rozszerzeniu Tarnobrzeskiej SSE

  Ministerstwo Gospodarki planuje rozszerzenie o ponad 44 ha Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE). Nowe inwestycje realizowane na tych terenach przyniosą ok. 1678 nowych miejsc pracy. Dodatkowo w otoczeniu strefy zatrudnienie zwiększy się o kolejne 336 osoby. - Rozszerzenie kolejnej strefy to nie tylko miejsca pracy, ale także szansa na rozwój regionu- podkreślił wicepremier...

 • Co decyduje o lokalizacji inwestycji?

  Wybór odpowiedniego miejsca pod inwestycji to proces wymagający długiej i drobiazgowej pracy, mającej na celu rozwiązanie wielu kwestii prawnych, budowlanych i marketingowych. Jakie grunty cieszą się w Polsce zainteresowaniem deweloperów?

 • ​Trzy nowe projekty za ponad 170 mln zł w Katowickiej SSE

  ...projekty. W sumie od początku tego roku siedmiu inwestorów zadeklarowało w KSSE inwestycje o wartości przekraczającej 260 mln zł, dające ponad 330 nowych miejsc pracy. Nowym inwestorem w Gogolinie(...) przygotowanie terenów na potrzeby potencjalnych inwestorów. Pozostałe ok. 28 ha nowych terenów to grunty Skarbu Państwa, a użytkowane przez działające na nich firmy, którzy planują nowe projekty: w Bytomiu...

 • Morawiecki może przyspieszyć inwestycje

  Premier Mateusz Morawiecki zna doskonale język biznesu i to jest ogromnym jego atutem, który może mu pomóc odblokować inwestycje - zapowiedział PAP profesor Witold Orłowski. Dodał, że dużych inwestorów musi jednak przekonać. Zdaniem ekspertów kluczowy dla nowego rządu będzie program Mieszkanie plus, może być on kołem zamachowym rządu.