• Informacje na temat:

  inwestycje w małopolsce

Artykuły na temat: inwestycje w małopolsce
 • 14 firm w krakowskiej SSE zadeklarowało 298 mln zł na inwestycje

  ...14 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydała w pierwszym półroczu tego roku spółka nią zarządzająca. Firmy zadeklarowały 298 mln zł na inwestycje.

 • Piechociński: Modernizacja wielkiego pieca w Krakowie staje się pewna

  Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński ocenił, że perspektywa modernizacji wielkiego pieca w hucie ArcelorMittal w krakowskiej Nowej Hucie "staje się pewna". Szef resortu spotkał się w czwartek z szefostwem spółki i władzami Krakowa i Małopolski.

 • Trwa świetna passa Małopolski na rynku pracy

  ...19 firm odebrało w poniedziałek zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łącznie zadeklarowały  inwestycje przekraczające 597 mln zł, oraz(...) liczyć na 35 proc. pomocy, średnie firmy na 45 proc, a małe - 55 proc.  W poniedziałek zezwolenia wręczono przedstawicielom 19 firm, które łącznie planują inwestycje przekraczające 597 mln zł...

 • Jest uchwała antysmogowa dla Małopolski - i co dalej?

  Sejmik Małopolski jednogłośnie przyjął chwałę antysmogową, która zakłada, że od 1 lipca w całym regionie będzie można montować w nowych domach wyłącznie piece do ogrzewania na paliwa stałe, spełniające najwyższe normy emisyjne. Stare kotły muszą zostać wymienione do 2023 r. Od 1 lipca w Małopolsce nie będzie możliwa instalacja kotła na węgiel lub drewno o parametrach emisji gorszych niż

 • ​Kraków nadal najatrakcyjniejszym miastem w Europie dla outsourcingu

  Kraków utrzymał 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla inwestycji z sektora outsourcingowego w zestawieniu "2015 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations". Stolica Małopolski zajmuje też najwyższą pozycję wśród europejskich miast.

 • Jakie mieszkania są najlepsze pod inwestycję?

  Kupno mieszkania, które co miesiąc ma przynosić określone zyski, nie jest łatwym zadaniem, jednakże coraz więcej Polaków decyduje się na tę formę inwestowania. Czym kierować się przy wyborze mieszkania pod inwestycję?

 • Prawie 6,7 tys. nowych miejsc pracy w Krakowie w sektorze IT i usług dla biznesu

  ​Blisko 6,7 tys. pracowników zatrudnią w ciągu tego roku centra IT i usług dla biznesu działające w Krakowie. W sumie w międzynarodowych korporacjach działających w tej branży w stolicy Małopolski pracuje prawie 67,8 tys. osób, co daje miastu pierwszą pozycję w kraju.

 • Małopolska - wielka reaktywacja górnictwa

  W 2018 r. może zostać wznowione wydobycie węgla kamiennego w zlikwidowanej kilkanaście lat temu Kopalni Węgla Kamiennego Siersza w Trzebini (Małopolskie). Prace związane z przywróceniem zakładu prowadzi rodzima spółka KWK Siersza z woj. świętokrzyskiego.

 • Kraków najatrakcyjniejszym miastem w Europie dla outsourcingu

  Kraków zajął 9. miejsce wśród najatrakcyjniejszych miast na świecie dla inwestycji z sektora outsourcingowego w zestawieniu "2014 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations". Stolica Małopolski zdobyła też najwyższą pozycję wśród europejskich miast.

 • ArcelorMittal Poland zainaugurował inwestycje w Krakowie za ponad 500 mln zł

  Ponad 500 mln zł wyniosła wartość inwestycji zrealizowanych w zeszłym roku w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland, które w środę uroczyście przekazano do użytkowania. - Zależy nam na takiej modernizacji polskiej gospodarki - ocenił Mateusz Morawiecki.