• Informacje na temat:

  inwestycje w zakopanem

Artykuły na temat: inwestycje w zakopanem
 • ...powietrza (dla porównania – 3,3 tys. ginie w tym okresie na drogach). 11,3 ng/m3 rakotwórczego benzo(a)pirenu stwierdzono w powietrzu w Nowym Sączu. W Krakowie było 7,3 ng/m3, w Zakopanem – 8,9 ng...

 • Dwie wielkie inwestycje na zakopiance

  Unia Europejska przeznaczy 1,32 mld zł na dofinansowanie przebudowy zakopianki, na odcinku Lubień-Rabka. Wartość całej inwetycji to 2,47 mld zł. Najkosztowniejszy i najtrudniejszy jej fragment, to budowa dwukomorowego tunelu pod górą Luboń Mały o długości ok. 2,1 km. Niezależnie realizowana jest też druga inwestycja - "węzeł tatrzański".

 • Ile się zarabia na graniu disco polo? Największe gwiazdy bogacą się nie tylko dzięki muzyce

  ...- Będzie Las Vegas i Bizancjum w jednym. Nasze dziewczyny już mają gotowe stroje, a ja przygotowałem specjalne aranżacje naszych największych przebojów jak "Majteczki w kropeczki" czy "Blondyneczka" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full zapytany o to, co szykował na sylwestrowy wieczór w Zakopanem. Jego zespół, podobnie jak Akcent z Zenkiem Martyniukiem...

 • Nieruchomości wypoczynkowe - opłacalna inwestycja?

  Jak zwykle przed sezonem letnim inwestorzy cieplejszym wzrokiem spoglądają w kierunku nieruchomości wypoczynkowych - wakacyjnych domów, dacz, apartamentów. Taki obiekt daje nie tylko szansę spędzenia wymarzonego urlopu "na swoim", ale może też być intratną inwestycją.

 • Krótsza podróż koleją do Zakopanego

  PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały 19 marca 2018 r. umowę o wartości 330 mln zł na modernizację linii kolejowej Chabówka - Zakopane. Inwestycja pozwoli skrócić czas jazdy pociągów między Chabówką a Zakopanem o ok. 30 minut.

 • Setki milionów złotych z unijnych funduszy na modernizację kolei. Pasażerowie muszą się liczyć z ograniczeniami w komunikacji

  Centrum Unijnych Projektów Transportowych zarządza portfelem europejskich funduszy w wysokości 25 mld euro. Pieniądze do 2023 roku zostaną przeznaczone na projekty infrastrukturalne. Ten rok rozpoczął się podpisaniem czterech kolejnych umów o dofinansowanie inwestycji drogowych o wartości prawie 210 mln zł. Jednym z największych beneficjentów będą PKP Polskie Linie Kolejowe, które dzięki unijnym środkom przejdą w najbliższych latach szereg modernizacji.

 • PKL: Rok po prywatyzacji kolejka wciąż czeka

  Rok po sprywatyzowaniu Polskich Kolei Linowych władzom spółki nie udało się rozpocząć zapowiadanej największej - wartej 100 mln zł - inwestycji w Zakopanem, czyli rozbudowy stacji narciarskiej na Gubałówce.

 • Raport bieżący nr 10/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd JHM DEVELOPMENT S.A. z siedzibą w Skierniewicach (dalej "Emitent")...

 • Rusza kolejowa inwestycja. Podróż z Krakowa do Zakopanego będzie trwała krócej

  Polskie Linie Kolejowe połączą ze sobą dwie górskie linie 700-metrowym odcinkiem nowych torów. Dzięki temu podróż z Krakowa do stolicy polskich Tatr skróci się o 15 minut. W ramach inwestycji powstanie także nowy przystanek, który zapewni pasażerom lepszy dostęp do pociągów.

 • Adamczyk: Jest wola wsparcia rządu przy wykupieniu kolejek linowych

  Zarząd powiatu tatrzańskiego ponowił ofertę kupna Polskich Kolei Linowych, w skład których wchodzi m.in. kolej linowa na Kasprowy Wierch. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnił w poniedziałek w Zakopanem o woli wsparcia samorządu ze strony rządowej.