• Informacje na temat:

  inwestycje walutowe

Artykuły na temat: inwestycje walutowe
 • ​Istnieje poważne ryzyko ponownej recesji w strefie euro

  Rządy powinny potraktować poważnie zalecenia dotyczące reform i zwiększenia inwestycji; w przeciwnym razie m.in. strefie euro grozi nawrót recesji - powiedziała w czwartek szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde.

 • Rzecznik Finansowy: Przybywa skarg dotyczących inwestycji na rynku walutowym

  Do Biura Rzecznika Finansowego, który wspiera klientów instytucji rynku finansowego, wpływa coraz więcej skarg dotyczących inwestycji na rynku walutowym. Forex traktowany jest jako alternatywa dla lokat bankowych, których oprocentowanie wciąż spada, ale klienci nie do końca wiedzą, jak ten rynek działa - mówi Agnieszka Wachnicka. Nieumiejętne inwestowanie może się zaś skończyć utratą środków.

 • ​Bridgestone zainwestował kilkaset milionów euro w polskie fabryki. Powstanie ponad 300 miejsc pracy

  ...225 milionów euro firma Bridgestone, największy producent opon na świecie, przeznaczył na inwestycje w Polsce. Dzięki temu zatrudnienie w dwóch działających w kraju fabrykach zwiększa się o ponad 300 osób. Przedstawiciele koncernu podkreślają, że międzynarodowe firmy wybierają Polskę na miejsce inwestycje ze względu na dostęp do wykwalifikowanej kadry i coraz lepszą infrastrukturę. W sferze...

 • Polska Agencja Inwestycji i Handlu nagrodziła kilkanaście przedsiębiorstw, które chwalą się największym wzrostem eksportu oraz najlepszymi projektami inwestycyjnymi w Polsce. Są wśród nich globalne koncerny, jak Toyota i innowacyjne start-upy. PAIH zapowiada, że do końca roku będzie miała 76 biur handlowych, które mają pomagać polskim eksporterom i inwestorom.

 • ​Już wkrótce Chińczycy będą zarabiać więcej niż Polacy

  ..., od początku 2000 r., kwota na inwestycje prorozwojowe oscylowała w graniach 0.5 proc. do 0.6 proc. PKB. W efekcie w najnowszym rankingu The Global Competitiveness Report 2015-2016 opublikowanym przez...

 • Rynki walutowe: 2018 r. będzie interesujący

  Kluczową kwestią będzie poziom inflacji, od którego banki centralne uznają, że znalazły się nagle poza krzywą. Jeżeli w I kwartale wzrost inflacji będzie niewielki, a rynek lekko skoryguje w górę przewidywaną ścieżkę w odniesieniu do wielu banków centralnych, akcja zapoczątkowana w 2017 r. może zostać przedłużona o co najmniej kwartał i obejmować zdecydowaną aprecjację walut surowcowych i rynków wschodzących oraz deprecjację USD.

 • Płaca realna w Polsce do 2040 r. wzrośnie o ponad 140 procent

  Do 2040 r. płaca realna w Polsce zwiększy się o 141 proc., dzięki czemu za dwie dekady polskie zarobki będą stanowić równowartość 71 proc. średnich wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii – to wnioski z raportu PwC „International Wage Projections to 2040”. Tak duża presja dla przedsiębiorców ze strony wzrostu kosztów wynagrodzeń przyspieszy biznesową konieczność znaczących inwestycji w automatyzację.

 • Na notowania złotego w najbliższych tygodniach wpływ będą miały głównie czynniki międzynarodowe, zwłaszcza te płynące zza oceanu. - Jeżeli wygra Hillary Clinton, to jest szansa na dość pozytywne nastroje wśród inwestorów i wtedy złoty może się umocnić.

 • ...reklam. Niektóre firmy oferują nawet na początek inwestycje „wirtualnymi” środkami. Niestety, po okresie testów ryzykuje się własnymi, prawdziwymi pieniędzmi. Pani Marzena nie jest więc w swoich...

 • Globalne rezerwy walutowe. Gdzie jest Polska?

  Najsilniejsze trendy wzrostowe rezerw walutowych na rynkach wschodzących obserwuje się w Indiach, Korei Płd., Polsce, Izraelu oraz Czechach.