• Informacje na temat:

  inwestycje zakopane

Artykuły na temat: inwestycje zakopane
 • Portfele Polaków, czyli na co wydajemy?

  ..., które kupowały u mnie wszystkie zwariowane na punkcie yorków panie z okolicy. Wzięliśmy kredyt we frankach, no i teraz mamy ratę jak stąd do Zakopanego.Mężowi w związku z recesją obniżyli pensję o 15(...) porywamy się na wielkie inwestycje, np. budujemy dom. Zazwyczaj za duży i w rezultacie zbyt drogi w utrzymaniu. Tymczasem nawet w bogatych krajach ludzie częściej decydują się na wynajem niż na budowę...

 • Zakopane - stolica polskich gór?

  Pierwsze miasto, które przychodzi na myśl gdy mowa o górach, to Zakopane. Jedni uważają, że miasto jest piękne, drudzy, że w pogoni za turystą i klientem, górski klimat został wyparty przez wszechobecną paskudną komercję. Prawda leży zazwyczaj pośrodku, dlatego warto przyjrzeć się co Zakopane ma nam do zaoferowania, nie tylko od tej rekreacyjnej i turystycznej strony.

 • Rada Miasta Zakopanego za odkupieniem Polskich Kolei Linowych od zagranicznego właściciela

  Rada Miasta Zakopanego podjęła w czwartek uchwałę intencyjną w sprawie odkupienia akcji Polskich Kolei Linowych przez starostę tatrzańskiego, przy udziale Skarbu Państwa. Dzięki transakcji, kolejki linowe miałyby z powrotem stać się polską własnością.

 • Polskie Linie Kolejowe S.A umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadań pn. "Prace na odcinku linii kolejowej nr 99 Chabówka - Zakopane" oraz "Budowa łącznicy w Chabówce w ciągu linii kolejowych nr 98 Sucha Beskidzka - Chabówka i nr 99 Chabówka - Zakopane". Wartość umowy wynosi 330 mln zł netto (406 mln zł brutto). Termin realizacji zadania to 42 miesiące od dnia rozpoczęcia prac.

 • Przetarg na modernizację linii kolejowej Chabówka - Zakopane

  PKP PLK ogłosiły przetarg na modernizację linii kolejowej nr 99 Chabówka - Zakopane z budową łącznicy w Chabówce. Projekt jest szacowany na 330 mln zł. Po zakończeniu inwestycji czas przejazdu między tymi miejscowościami skróci się o ok. 30 minut.

 • Krótsza podróż koleją do Zakopanego

  PKP Polskie Linie Kolejowe SA podpisały 19 marca 2018 r. umowę o wartości 330 mln zł na modernizację linii kolejowej Chabówka - Zakopane. Inwestycja pozwoli skrócić czas jazdy pociągów między Chabówką a Zakopanem o ok. 30 minut.

 • Małopolskie: Wkrótce przetarg na najgłębszy w Polsce odwiert geotermalny

  W tym roku ruszą przetargi na wykonanie najgłębszego w Polsce odwiertu geotermalnego w Bańskiej Niżnej na głębokość ponad 5 tys. metrów oraz na wykonanie magistrali ciepłowniczej łączącej odwiert z Nowym Targiem - poinformowali w piątek na konferencji włodarze Szaflar i Nowego Targu.

 • Z Krakowa do Zakopanego w 100 minut

  Do 2026 r. powstanie nowa linia kolejowa z Krakowa do Zakopanego i Nowego Sącza - zadeklarował w sobotę w Mszanie Dolnej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Inwestycja na odcinku Podłęże Szczyrzyc wraz z modernizacją istniejącego odcinak Chabówka-Nowy Sącz ma kosztować 6 mld zł.

 • Powstanie pierwszy w Polsce odwiert geotermalny do produkcji prądu

  Pierwszy w Polsce odwiert geotermalny na głębokość 5 tys. metrów, z którego ciepło ma służyć nie tylko do ogrzewania domów, ale i do produkcji energii elektrycznej, ma powstać w Szaflarach na Podhalu. W poniedziałek podpisano umowę w tej sprawie.

 • Rusza kolejowa inwestycja. Podróż z Krakowa do Zakopanego będzie trwała krócej

  Polskie Linie Kolejowe połączą ze sobą dwie górskie linie 700-metrowym odcinkiem nowych torów. Dzięki temu podróż z Krakowa do stolicy polskich Tatr skróci się o 15 minut. W ramach inwestycji powstanie także nowy przystanek, który zapewni pasażerom lepszy dostęp do pociągów.