• Informacje na temat:

  inwigilować

Artykuły na temat: inwigilować
 • Pracownik na podsłuchu

  Umawiając się z służbowego telefonu na wypad ze znajomymi do pubu musimy liczyć się z naganą ze strony szefa. Pracodawcy coraz częściej starają się kontrolować to, co ich podwładni robią w godzinach pracy.

 • Nie daj się inwigilować w sieci

  Korzystając z internetu, udostępniamy o sobie różne informacje. Często okazuje się to przydatne - umożliwia np. otrzymywanie spersonalizowanych reklam. Niektórzy z nas nie życzą sobie jednak inwigilacji i woleliby zachować w sieci anonimowość. Tylko czy jest to możliwe?

 • Chcesz pracować? Pokaż palec

  Już blisko 600 firm w Polsce sprawdza swoich pracowników za pomocą czytników linii papilarnych. Zdaniem generalnego inspektora ochrony danych osobowych robią to nielegalnie, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Obywatel nie dowie się, że był inwigilowany

  Obywatele, których śledzenie nie przyniosło rezultatu w postaci zarzutów, nie dowiedzą się, że byli inwigilowani. Zmienić to mogą jedynie sądy.

 • W pracy jesteś szpiegowany!

  Firmy monitorują komputery i poddają pracowników testom wariograficznym. Dwóch na trzech pracodawców sprawdza pocztę elektroniczną swoich podwładnych. Pracownika należy poinformować o metodach nadzoru jego pracy.

 • Niemiecki wywiad zagraniczny Bundesnachrichtendiens (BND) inwigilował od końca lat 90. dziennikarzy i redakcje na całym świecie - podał w piątek niemiecki tygodnik "Der Spiegel", opierając się na materiałach komisji parlamentarnej Bundestagu badającej działalność służb USA i Niemiec.

 • Jak fiskus inwigiluje przedsiębiorców?

  Zmiany wprowadzone na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pokazują, że ustawodawcze działania organów administracji rządowej zmierzają w kierunku znacznego ograniczenia wyłudzeń podatków i skuteczniejszego ścigania przestępców podatkowych. Te modyfikacje mają jednak również drugie dno. Nowe uprawnienia fiskusa umożliwiające wielowymiarową inwigilację przedsiębiorców wywierają negatywny wpływ na prawa i wolności przedsiębiorców. Wprowadzenie zmian dotyczących Jednolitego Pliku...

 • Meksykańscy obrońcy praw człowieka i znani dziennikarze oskarżyli rząd, że szpiegował ich wykorzystując do tego izraelskie złośliwe oprogramowanie, które władze kupiły, by inwigilować terrorystów. Rzecznik prezydenta Enrique Pena Nieto odrzucił te zarzuty.

 • Facebook inwigiluje w sieci wszystkich. Nawet tych bez konta

  Nowa polityka cookies kalifornijskiego giganta niepokoi i ekspertów, i zwykłych internautów. Chodzi o to, że firma zaczyna śledzić ruch w internecie już nie tylko swoich użytkowników, lecz także niemal wszystkich bywalców sieci.

 • Rząd rozciąga macki inwigilacji. Pod pretekstem walki z fałszywymi fakturami

  Pod pretekstem walki z fałszywymi fakturami służby dostaną jeszcze większe uprawnienia do szpiegowania obywateli.