• Informacje na temat:

  inwigilować

Artykuły na temat: inwigilować
 • Ochrona sygnalistów - przepisy nie przysłużą się ani pracownikom ani pracodawcom

  Chodzi o regulacje zawarte w ustawie o jawności życia publicznego, firmowanej przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i jego zastępcę Macieja Wąsika. Wprowadzają one do polskiego porządku prawnego mechanizmy dotyczące ochrony sygnalistów, czyli ludzi informujących o nieprawidłowościach w firmie.

 • Nie daj się inwigilować w sieci

  Korzystając z internetu, udostępniamy o sobie różne informacje. Często okazuje się to przydatne - umożliwia np. otrzymywanie spersonalizowanych reklam. Niektórzy z nas nie życzą sobie jednak inwigilacji i woleliby zachować w sieci anonimowość. Tylko czy jest to możliwe?

 • Pracownik na podsłuchu

  Umawiając się z służbowego telefonu na wypad ze znajomymi do pubu musimy liczyć się z naganą ze strony szefa. Pracodawcy coraz częściej starają się kontrolować to, co ich podwładni robią w godzinach pracy.

 • Obywatel nie dowie się, że był inwigilowany

  Obywatele, których śledzenie nie przyniosło rezultatu w postaci zarzutów, nie dowiedzą się, że byli inwigilowani. Zmienić to mogą jedynie sądy.

 • Chcesz pracować? Pokaż palec

  Już blisko 600 firm w Polsce sprawdza swoich pracowników za pomocą czytników linii papilarnych. Zdaniem generalnego inspektora ochrony danych osobowych robią to nielegalnie, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Niemiecki wywiad zagraniczny Bundesnachrichtendiens (BND) inwigilował od końca lat 90. dziennikarzy i redakcje na całym świecie - podał w piątek niemiecki tygodnik "Der Spiegel", opierając się na materiałach komisji parlamentarnej Bundestagu badającej działalność służb USA i Niemiec.

 • W pracy jesteś szpiegowany!

  Firmy monitorują komputery i poddają pracowników testom wariograficznym. Dwóch na trzech pracodawców sprawdza pocztę elektroniczną swoich podwładnych. Pracownika należy poinformować o metodach nadzoru jego pracy.

 • Jak fiskus inwigiluje przedsiębiorców?

  Zmiany wprowadzone na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pokazują, że ustawodawcze działania organów administracji rządowej zmierzają w kierunku znacznego ograniczenia wyłudzeń podatków i skuteczniejszego ścigania przestępców podatkowych. Te modyfikacje mają jednak również drugie dno. Nowe uprawnienia fiskusa umożliwiające wielowymiarową inwigilację przedsiębiorców wywierają negatywny wpływ na prawa i wolności przedsiębiorców. Wprowadzenie zmian dotyczących Jednolitego Pliku...

 • Jak fiskus inwigiluje przedsiębiorców?

  Resort finansów przedstawił kolejne plany uszczelniania systemu podatkowego, których realizacja pomoże rządowi spełnić obietnice wyborcze. Oznacza to przede wszystkim nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Weryfikacja firmowych rachunków, a także zezwolenie fiskusowi na blokowanie środków finansowych znajdujących się na kontach firm to kolejne rewolucyjne pomysły Ministerstwa Finansów. Zakres inwigilacji organów skarbowych zaczyna być niepokojący. Czy przedsiębiorcy mają powody do obaw?

 • Meksykańscy obrońcy praw człowieka i znani dziennikarze oskarżyli rząd, że szpiegował ich wykorzystując do tego izraelskie złośliwe oprogramowanie, które władze kupiły, by inwigilować terrorystów. Rzecznik prezydenta Enrique Pena Nieto odrzucił te zarzuty.