• Informacje na temat:

  inżynier budowy zarobki

Artykuły na temat: inżynier budowy zarobki
 • Zarobki absolwentów wybranych uczelni wyższych w pierwszym roku pracy

  Poniższe zestawienia składają się z analiz wynagrodzeń absolwentów studiów I i II stopnia, w pierwszym roku pracy. Dla magistrów wybrane zostały 23 uczelnie wyższe, dla których ilość osób spełniających podane kryteria wyniosła więcej niż 70. W przypadku osób z wykształceniem wyższym zawodowym (licencjackim bądź inżynierskim), zestawienie uwzględnia 11 uczelni.

 • Pracownik zacznie dyktować warunki a pracodawcy powalczą o fachowców

  Powracająca koniunktura oddziałuje na coraz więcej branż. Rynek, na którym do niedawna dominowali pracodawcy, szybko ewoluuje. Karty zaczynają rozdawać pracownicy.

 • Pół królestwa za inżyniera!

  Cztery dekady temu co szósty Europejczyk w wieku 12 lat chciał zostać astronautą. Dziś chce być gwiazdą futbolu. W jego hierarchii zawód inżyniera znajduje się dopiero na piątym miejscu. W Polsce coraz więcej młodych ludzi chce zostać inżynierami.

 • 28-letni inżynier kasuje 49 660 złotych

  Największe wynagrodzenia, w III kwartale 2009 roku, otrzymuje 28-letni Inżynier Budowy z woj. kujawsko-pomorskiego, zarządzający grupą od 26 do 100 osób w firmie zatrudniającej od 50 do 249 osób: 49 660 PLN.

 • Dużo pracy i wysokie zarobki

  ..., inżynierowie ds. testowania, projektanci systemów IT oraz administratorzy sieci. Nie brakuje też ofert dla inżynierów systemów i aplikacji, specjalistów ds. zabezpieczeń systemów teleinformatycznych czy inżynierów wsparcia technicznego. Od takich osób wymagano przede wszystkim wyższego wykształcenia kierunkowego, doświadczenia w branży, wiedzy technicznej z zakresu systemów teleinformatycznych oraz...

 • Ile można zarobić w zawodach po kierunkach zamawianych? (cz. 1)

  Program zamawianych kierunków studiów został uruchomiony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w październiku 2008 roku. Efektem realizacji jego założeń ma być wykształcenie dodatkowo kilkudziesięciu tysięcy specjalistów z dziedzin, na które rynek pracy zgłasza szczególne zapotrzebowanie. Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć absolwenci wybranych kierunków zamawianych?

 • Polacy na belgijskich budowach

  ...maszyn budowlanych, monterzy rusztowań oraz malarze. Na brak ofert nie mogą też narzekać dekarze, cieśle, posadzkarze, inżynierowie budownictwa i kamieniarze. Sporym wzięciem cieszą się też brygady...

 • Norwegia jednak najlepsza

  Inżynierowie najchętniej podjęliby pracę w Norwegii - wynika z sondażu przeprowadzonego wśród kadry technicznej i opracowanego przez "Bank Danych o Inżynierach". Na drugiej pozycji znalazła się Polska.

 • Niemcy otwierają się na specjalistów spoza UE. Stracimy ukraińskich fachowców?

  Niemcy chcą otworzyć rynek pracy dla wykwalifikowanych specjalistów. Ucierpieć może na tym polski rynek pracy. Wyższe zarobki mogą skusić ukraińskich inżynierów. Czy da się temu zapobiec?

 • Opłaca się studiować!

  Uczelnie i resort nauki ostro promują kierunki techniczne i matematyczno-przyrodnicze. Sprawdź, ile można zarobić po skończeniu takich studiów.