• Informacje na temat:

  ipo energi

Artykuły na temat: ipo energi
 • Energa dołączyła do grona spółek, których zysk przekroczył miliard złotych. W 2014 roku grupa odnotowała najwyższe wyniki roczne w swojej historii. Zysk netto wzrósł o 35 proc., EBITDA o 17 proc., osiągając 2,3 mld zł. Zarząd zarekomendował wypłatę 596 mln zł dywidendy z jednostkowego zysku za 2014 r., co oznacza stopę dywidendy na poziomie 6,2 proc.

 • Polska Giełda Papierów Wartościowych nadal jednym z liderów w Europie

  Jak wynika z najnowszego raportu firmy PwC IPO Watch Europe - w czwartym kwartale 2013 roku Warszawska giełda była drugim rynkiem na naszym kontynencie pod względem liczby debiutow. Ich wartość wyniosła 1,0 mld euro, co plasuje naszą giełdę na trzecim miejscu wśród wszystkich rynków europejskich.

 • Raport bieżący nr 20/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki ENERGA SA ("Spółka")...

 • Prywatyzacja w Polsce: Debiut Banku Pocztowego przyciąga inwestorów

  Prywatyzacja polskiej gospodarki jeszcze się nie zakończyła. Jak powiedział Wiesław Rozłucki, prezes Rady Giełdy Papierów Wartościowych i jej współtwórca, inwestorzy liczą na jesienny debiut akcji Banku Pocztowego, którego właścicielami są PKO BP i Poczta Polska.

 • Polscy inwestorzy giełdowi coraz lepiej lokują pieniądze. Na tle 18 krajów europejskich osiągnęli w styczniu 2017 r. najlepsze wyniki, ze średnią miesięczną stopą zwrotu na poziomie 2,06 proc. Wyróżnia ich wiek. Ponad 80 proc. osób inwestujących na zagranicznych i polskich rynkach regulowanych ma mniej niż 45 lat. To najwyższy odsetek młodych inwestorów w Europie.

 • Giełda Papierów Wartościowych podsumowuje projekt "Kapitał dla rozwoju"

  Ponad 1200 osób wzięło udział w projekcie "Kapitał dla rozwoju" organizowanym przez GPW we współpracy z partnerami.

 • Energa: Największe IPO w tym roku

  Dzisiaj odbędzie się debiut Energii na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cena sprzedaży akcji w ofercie została ustalona na 17 PLN.

 • PGE chce, by IPO Energi obejmowało tylko akcje nowej emisji. Spółka szacuje, że Energa wejdzie na GPW, kiedy będzie potrzebować środków na inwestycje - powiedział na konferencji prezes PGE Tomasz Zadroga.

 • Średnia redukcja w obu transzach przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych w ofercie publicznej Energi wyniosła 55,9 proc. - poinformował PAP wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

 • KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Energi

  Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Energi w związku z publiczną ofertą sprzedaży akcji serii AA oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii AA - podała KNF w komunikacie. Prospekt zostanie opublikowany w poniedziałek.