• Informacje na temat:

  iść do zus czy ofe

Artykuły na temat: iść do zus czy ofe
 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  ...- Przez dwa ostatnie lata fundusz wynagrodzeń w zakładzie wzrósł o 11,9 proc., czyli prawie o tyle, o ile wzrastał przez siedem poprzednich lat, tj. w latach 2009–2015 – o 13,5 proc. - mówi w wywiadzie dla "DGP" Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • "Puls Biznesu": Rozprawa ws. OFE - w listopadzie?

  - Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego (TK) zaakceptowali projekt wyroku w sprawie OFE. Rozprawa odbędzie się w listopadzie - informuje "Puls Biznesu".

 • Polacy nie są wyjątkiem. Wszyscy Europejczycy muszą dłużej pracować

  Kraje europejskie podnoszą wiek emerytalny nawet gdy obywatele się temu sprzeciwiają. Zrównanie wieku kobiet i mężczyzn także jest normą. Na długie utrzymywanie emerytów nie stać nawet bogatych Niemców.

 • ZUS zły: Nienawidzą go wszyscy, nawet jego pracownicy

  Nienawidzimy państwa i jego instytucji. A najbardziej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nienawidzą go wszyscy: pracodawcy, pracownicy, emeryci. Nawet sami jego pracownicy.

 • Zmiany w zatrudnianiu seniorów? Krótsza ochrona przedemerytalna i umowy terminowe bez limitu

  Pracodawcy chcą skrócenia okresu ochronnego dla osób w wieku przedemerytalnym. Jednocześnie deklarują, że chętniej dadzą zajęcie emerytom, jeśli będą mogli zawierać z nimi umowy na czas określony.

 • Skoro i tak dostanę małą emeryturę albo ZUS zbankrutuje, to lepiej płacić jak najmniej. I wydać te pieniądze na siebie już dziś. A jeśli nie zbankrutuje? To i tak dostanę jakieś minimalne świadczenie.

 • Aktywa finansowe Polaków osiągnęły wartość PKB, ale ze względu na zaszłości historyczne i wysoką skłonność do konsumpcji są wciąż dużo mniejsze niż na Zachodzie.

 • Jacek Rostowski: Rząd nie traktuje Polaków jak baranów

  "Krytyka Balcerowicza jest polityczna, nie merytoryczna" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Jacek Rostowski. "Przyszłe emerytury będą nawet o 20 proc. wyższe"- zapowiada. "Oddanie pieniędzy emerytów do OFE to była pseudoreforma, skutki inwestycji w OFE niczym nie różnią się od sumy uzyskiwanej z rewaloryzacji w ZUS, dopiero teraz budujemy naprawdę zdrowy III filar" - twierdzi.

 • OFE staną się agresywnymi graczami

  Zmiany w OFE mogą być wprowadzone w pierwszej połowie 2010 r. Nie ma planów przejęcia środków do tej pory zgromadzonych w OFE, można się za to spodziewać podniesienia limitów inwestycyjnych - powiedział w wywiadzie dla PAP wiceminister pracy i polityki społecznej, Marek Bucior.

 • Oręziak: Każdy wariant uwzględniający OFE jest ciężarem dla wszystkich

  i przeniesienie pieniędzy przyszłych emerytów na subkonta w ZUS, wprowadzenie dobrowolności przynależności do OFE albo wprowadzenie "dobrowolności plus", czyli oprócz możliwości wyboru pomiędzy pozostaniem w OFE a przejściem do ZUS, przyszły emeryt mógłby przekazywać do swojego funduszu dodatkową składkę: