• Informacje na temat:

  isd huta częstochowa

Artykuły na temat: isd huta częstochowa
 • Przedłużono program dobrowolnych odejść z ISD Huta Częstochowa

  Do końca lipca przedłużono program dobrowolnych odejść z ISD Huta Częstochowa - poinformował PAP w środę rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski. Dotąd program wybrało ponad 900 z 1,5 tys. osób, które docelowo mają być zwolnione z zakładu.

 • Prezydent Częstochowy apeluje do premiera o działania ws. ISD Huty Częstochowa

  O działania prowadzące do rozwiązania ciężkiej sytuacji ISD Huty Częstochowa zaapelował w wystąpieniu do premiera Mateusza Morawieckiego prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk (SLD). Zasugerował rozważenie upaństwowienia zakładu.

 • ...- Na 26 września zaplanowano początek zwolnień grupowych w ISD Huta Częstochowa. Będą dotyczyły tych osób, które nie zdecydowały się na program dobrowolnych odejść - poinformował w czwartek rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski.

 • Jest ratunek dla Huty Częstochowa

  Zarząd PKO BP zgodził się na przejęcie Huty Częstochowa przez brytyjskiego inwestora na akceptowalnych warunkach. O tej kluczowej decyzji dla ratowania zakładu pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

 • 320 osób wybrało dotąd dobrowolne odejście z ISD Huta Częstochowa

  ...320 z 1,5 tys. osób, które planuje się docelowo zwolnić z ISD Huta Częstochowa wybrało dotąd program dobrowolnych odejść. Jak powiedział rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski to nadal za mało, by można było myśleć o utrzymaniu zakładu w obecnym kształcie.

 • Niedawno masowo zwalniali, teraz przyjmą setki ludzi

  - Huta Częstochowa ponownie uruchomi stalownię. Zatrudnienie znajdzie w niej ok. 200 osób - poinformował w poniedziałek rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski. Dodał, że stalownia powinna ruszyć po 20 listopada.

 • Rozmowy nt. odpraw i dobrowolnych odejść z ISD Huta Częstochowa

  ISD Huta Częstochowa, w której planuje się docelowo zredukować zatrudnienie o ok. 1,5 tys. pracowników, będzie im proponować wzięcie odpraw i dobrowolne odejście z zakładu (16 pensji plus 3-miesięczne wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy). Rozmowy z pracownikami rozpoczną się w czwartek. Huta upadnie jeśli nie zwolni ludzi.

 • - Po ponad rocznej przerwie ruszy stalownia w ISD Huta Częstochowa - poinformował w czwartek rzecznik grupy ISD Polska Jacek Łęski. Zatrudnienie w niej znajdzie docelowo ok. 200 osób.

 • WUP włączył się w działania na rzecz zwalnianych z ISD Huta Częstochowa

  O działaniach, które mogłyby wesprzeć 1,5 tys. pracowników zwalnianych z ISD Huta Częstochowa rozmawiali w czwartek przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy, huty oraz władz miasta. Ustalono m.in., że takie spotkania będą się odbywać co tydzień.

 • W przyszłym tygodniu PKO Bank Polski ma podjąć decyzję w sprawie Huty Częstochowa i z nieoficjalnych informacji wynika, że będzie ona pozytywna dla borykającego się z kłopotami zakładu. Z kolei z informacji podanych przez portal WNP.pl wynika, że drugi bank - Pekao przedstawił już akceptowalną propozycję.