• Informacje na temat:

  izba celna przemyśl

Artykuły na temat: izba celna przemyśl
 • Izba Celna w Przemyślu (Podkarpackie) ogłosiła nabór aż na 60 etatów. To największa rekrutacja w ostatnich latach, co jest związane z trwającą budową nowego przejścia granicznego w Budomierzu - poinformowała PAP rzeczniczka IC Małgorzata Eisenberger.

 • Przemyśl: Celnicy w 2016 r. pobrali ponad 1,3 mld zł z tytułu m.in. cła

  Ponad 1,3 mld zł to kwota należności pobrana w 2016 roku przez funkcjonariuszy Izby Celnej w Przemyślu (Podkarpackie), która zasiliła budżet państwa. Na granicy zarekwirowano także 35 mln sztuk papierosów oraz 8,2 tys. litrów alkoholu.

 • Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła organizację pracy Służby Celnej w zakresie obsługi ruchu osobowego na wschodniej granicy Polski.

 • Służba Celna ostrzega przed zabawkami z przemytu

  Na polski rynek coraz częściej próbuje się wprowadzać zabawki z przemytu, które zawierają niebezpieczny poziom ftalanów - ostrzega Służba Celna.

 • Polska popiera TTIP, bo da on nam impuls rozwojowy - Morawiecki

  - Jesteśmy zwolennikami podpisania umowy o TTIP, bo dałoby to Polsce impuls rozwojowy - powiedział dziennikarzom wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas środowego spotkania w Amerykańskiej Izbie Handlowej.

 • Brytyjska premier Theresa May zapewniła w środę w Izbie Gmin, że rząd podejmie decyzję o kolejnych krokach w sprawie negocjacji z UE, kierując się interesem narodowym. Jak oceniła, wstępne porozumienie "realizuje wolę Brytyjczyków wyrażoną w referendum".

 • Rozszerza się konflikt handlowy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Obie strony w ostatnich godzinach licytują się zapowiedziami wprowadzenia ceł. Czy to jeszcze potyczka handlowa, czy już prawdziwa wojna? - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • La Repubblica i La Stampa cytują słowa ministra finansów Giovanni Tria, który przyznał, że rząd będzie rozmawiał z Brukselą o redukcji przyszłorocznego deficytu do 1,9-2,0 proc. PKB z 2,4 proc. PKB podawanych w dotychczasowych założeniach. Negocjacje z liderami dwóch koalicyjnych ugrupowań (LN i M5S) ma prowadzić premier Conte.

 • Szef IATA: Ograniczenie skutków Brexitu ważne dla linii lotniczych

  - Brexit nie jest dobrą wiadomością dla branży lotniczej; jeśli cokolwiek ograniczy jego skutki, będzie to dobra wiadomość dla linii lotniczych - powiedział w środę dyrektor generalny Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) Alexandre de Juniac.

 • Afera z handlem paliwami - 100 milionów złotych strat. ABW zatrzymała cztery osoby

  Straty Skarbu Państwa to 100 milionów złotych, a zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła w Poznaniu grupę przestępczą nielegalnie handlującą paliwami płynnymi.