• Informacje na temat:

  jak adresować list

Artykuły na temat: jak adresować list
 • ...(w 2 egzemplarzach) można dostarczyć osobiście do swojego oddziału ZUS-u lub przesłać pocztą (najlepiej listem poleconym za potwierdzeniem odbioru). W tym drugim przypadku o upływie ustawowego terminu decyduje(...) Okręgowy (lub Rejonowy) w …, za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w… W odwołaniu musimy podać swoje dane, opisać zaskarżaną decyzję, podać numer pisma, jakie otrzymaliśmy (nr sprawy...

 • Jak deweloperzy oceniają program Mieszkanie Plus

  Czy w opinii deweloperów rządowy program Mieszkanie Plus będzie miał wpływ na rynek mieszkaniowy w naszym kraju? Czy spowoduje zmiany na rynku najmu? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.

 • Listowne podziękowanie za spotkanie rekrutacyjne - wysyłać czy nie?

  Tak zwany "Thank You letter", czyli list do osoby prowadzącej spotkanie rekrutacyjne, w którym dziękuje się za możliwość rozmowy, to bardzo popularne narzędzie umacniania pozytywnego wizerunku kandydata do pracy stosowane w USA i Europie Zachodniej. Czy w Polsce osoby poszukujące pracy również stosują ten zabieg? Czy może on pomóc w zdobyciu wymarzonej pracy? A może bardziej zaszkodzi niż pomoże?

 • Jak fiskus będzie doręczać pisma firmom w 2016 r.?

  Fiskus zyska od przyszłego roku nowe możliwości doręczania firmom korespondencji. Pisma, których nie uda się zostawić w siedzibie adresata, będzie mógł odebrać zarządca lub dozorca budynku. Korespondencję wolno będzie także kierować na skrytkę pocztową. Pisma dla firmy posługującej się fikcyjnymi danymi adresowymi zostaną wysłane do osoby upoważnionej do jej reprezentowania.

 • ...sytuacji? Samochodowe ubezpieczenie OC wykupujemy, bo jest obowiązkowe, polisy AC i NNW, by uniknąć strat w razie jakiejś nieprzewidzianej sytuacji (np. kradzieży albo wypadku). Płacimy określoną(...)). W dokumencie należy napisać, że nie zgadzamy się z decyzją ubezpieczyciela, i określić wysokość roszczenia (czyli napisać, jaka kwota nam się należy i dlaczego). W odwołaniu trzeba też podać jak najwięcej...

 • Mieszkanie Plus na gruntach Skarbu Państwa

  Dwa tygodnie po podpisaniu listów intencyjnych z pierwszymi gminami, do programu Mieszkanie Plus dołączają kolejne samorządy i instytucje państwowe. - To dopiero początek. Już wkrótce spodziewamy się dalszych porozumień, będących wstępem do pilotażowych inwestycji - podkreślił Włodzimierz Stasiak, wiceprezes BGK Nieruchomości S.A.

 • Eurostat: Zatrważająco wielu młodych Europejczyków bez pracy

  ...w takich krajach, jak Hiszpania, Włochy czy Grecja. Połowa Hiszpanów poniżej 25. roku życia nie pracuje. Na początku 2013 r. konserwatywny rząd w Madrycie zainwestował miliardy euro w program, który miał(...) Niemcy plasują się na szczycie listy państw UE o najniższym poziomie bezrobocia wśród młodzieży. Liczba młodych ludzi bez pracy w Niemczech znacznie spadła w ciągu ostatnich dziesięciu lat. W 2014

 • Związkowcy ze śląskich fabryk motoryzacyjnych: Opla w Gliwicach i Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach są zaniepokojeni o przyszłość obu zakładów. W piątek związek Sierpień 80 skierował w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego, z prośbą o spotkanie.

 • ...(firma zwracała pieniądze), czasem zaś miał do dyspozycji ekstra egzemplarz. Rozwoził też tzw. przesyłki adresowane - listy bądź specjalne gazety przeznaczone dla konkretnych odbiorców. Taka właśnie(...) rękami, usłyszał też jakieś duńskie przekleństwa. Zrozumiał wtedy, że musi stamtąd sp... Wsiedli z żoną do samochodu i odjechali. Do siódmej brakowało kilku minut. Po południu otrzymał z firmy wiadomość...

 • Przepisy nie wyeliminują z rynku węgla najgorszej jakości

  - To pozorne zmiany legislacyjne; wprowadzą do sprzedaży zasiarczony i wilgotny węgiel, miał, muły czy flotokoncentraty - tak prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ocenia projektowane rozporządzenie ME. Wystosował w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego i szefa ME Krzysztofa Tchórzewskiego.