• Informacje na temat:

  jak bezpiecznie wynajac mieszkanie

Artykuły na temat: jak bezpiecznie wynajac mieszkanie
 • To najbardziej gorący czas na rynku wynajmu mieszkań, bo studenci szukają lokum przed nowym rokiem akademickim. Wyjaśniamy jak sporządzić umowę najmu, by chroniła zarówno interesy i najemcy (lokatora), i wynajmującego.

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie

  Lipiec, sierpień i wrzesień to bardzo gorące miesiące na rynku najmu. O tym, jak bezpiecznie wynająć mieszkanie oraz jakich mieszkań poszukują studenci, powiedział newsrm.tv Adam Buczel, radca prawny.

 • ...poruszyć kwestię rozliczeń w przypadku, gdy najemca opuści mieszkanie wcześniej niż wynikałoby to z umowy, na przykład po trzech miesiącach, mimo że liczyliśmy na półroczny najem. Mamy prawo określić w kontrakcie wysokość kary (nie służy do tego kaucja).Im bardziej szczegółowo zostaną spisane warunki umowy, tym spokojniejsi będziemy o nasze mieszkanie i tym większa szansa na uniknięcie...

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

  Przeznaczenie posiadanego mieszkania na wynajem wiąże się ze sporym ryzykiem. Jednak korzyści płynące z najmu przeważają - nie warto rezygnować z zysków, zwłaszcza, że zbliżający się rok akademicki wyraźnie zwiększa liczbę potencjalnych klientów.

 • Uwaga na niebezpieczne ogłoszenia rekrutacyjne!

  ...sami dzielimy się zbyt dużą ilością danych na swój temat i często bez zastanowienia wykonujemy polecenia fałszywych pracodawców. Jak przestępcy próbują pozyskać informacje o nas? Publikują(...). Na podstawie zdobytych w taki sposób danych można m.in. zaciągnąć pożyczkę, wynająć mieszkanie lub pokój hotelowy, kupić na raty sprzęt AGD, RTV, założyć fałszywą działalność gospodarczą i wyłudzić...

 • Wynajem to proces, który zakłada dobrą wolę obu stron. Czasem jednak nie wszystko idzie po naszej myśli. Warto wcześniej zabezpieczyć się przed niespodziewanymi przypadkami.

 • Pokoje i mieszkania nad Tamizą: Szukamy dachu nad głową

  ...mieszka z reguły kilka osób, a to powoduje różne konflikty. Jednocześnie wspólne mieszkanie z innymi osobami, szczególnie na początku pobytu, bardzo pomaga. Można skorzystać z dobrych rad współlokatorów(...) tej, która znajduje się najdalej od centrum miasta. Na cenę wpływa znacząco oddalenie od środków komunikacji. Im dalej od stacji metra, przystanków autobusowych, tym taniej. Czas na mieszkanie...

 • Wynajem - jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie

  Rozwój technologii sprawia, że znalezienie mieszkania do wynajęcia staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Inteligentne narzędzia ułatwiające przeszukiwanie ofert, chatboty, interaktywne mapy czy elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych eliminują wiele czasochłonnych czynności związanych z poszukiwaniem odpowiedniego lokum. Jak szybko wynająć mieszkanie i na co zwrócić szczególną uwagę

 • Praca: Ile kosztuje utrzymanie w Niemczech?

  ..."Jak mieszkać, to w Saksonii, jak pracować, to tylko w Bawarii" - powiadają Niemcy. Nie jest tajemnicą, że najlepiej zarabia się na południu kraju, szczególnie w Monachium. Natomiast najniższe ceny mieszkań i najmu są w miastach dawnej NRD, m.in. w Lipsku. Jak wygląda pod względem wydatków życie polskiego emigranta w Niemczech?

 • Coraz więcej osób kupuje mieszkanie po to, by wprowadzić je na rynek najmu. Część z nich ma jednak spore obawy co do bezpieczeństwa wynajmu. Home Broker podpowiada, jak przy tej operacji zabezpieczyć swoje interesy, by inwestycja nie odbiła się nikomu czkawką.