• Informacje na temat:

  jak bezpiecznie wynająć swoje mieszkanie

Artykuły na temat: jak bezpiecznie wynająć swoje mieszkanie
 • To najbardziej gorący czas na rynku wynajmu mieszkań, bo studenci szukają lokum przed nowym rokiem akademickim. Wyjaśniamy jak sporządzić umowę najmu, by chroniła zarówno interesy i najemcy (lokatora), i wynajmującego.

 • Wynajem to proces, który zakłada dobrą wolę obu stron. Czasem jednak nie wszystko idzie po naszej myśli. Warto wcześniej zabezpieczyć się przed niespodziewanymi przypadkami.

 • Uwaga na niebezpieczne ogłoszenia rekrutacyjne!

  .... Na podstawie zdobytych w taki sposób danych można m.in. zaciągnąć pożyczkę, wynająć mieszkanie lub pokój hotelowy, kupić na raty sprzęt AGD, RTV, założyć fałszywą działalność gospodarczą i wyłudzić(...) sami dzielimy się zbyt dużą ilością danych na swój temat i często bez zastanowienia wykonujemy polecenia fałszywych pracodawców. Jak przestępcy próbują pozyskać informacje o nas? Publikują...

 • Coraz więcej osób kupuje mieszkanie po to, by wprowadzić je na rynek najmu. Część z nich ma jednak spore obawy co do bezpieczeństwa wynajmu. Home Broker podpowiada, jak przy tej operacji zabezpieczyć swoje interesy, by inwestycja nie odbiła się nikomu czkawką.

 • Pokoje i mieszkania nad Tamizą: Szukamy dachu nad głową

  Joasia i Wojtek wynajmują w Londynie pokój. Kasia z kolei postanowiła przenieść się do kawalerki. - Wynajęcie mieszkania wiąże się z dodatkowymi formalnościami i wyższymi opłatami, ale ma swoje dobre strony - stwierdza dziewczyna.

 • Dobre rady dla studentów - jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie

  Sierpień to okres wzmożonej aktywności na rynku najmu mieszkań. Wielu studentów kończy wówczas pierwszy okres wakacyjnego wypoczynku, warto wtedy rozejrzeć się za lokum na kolejny rok akademicki.

 • Praca: Ile kosztuje utrzymanie w Niemczech?

  ..."Jak mieszkać, to w Saksonii, jak pracować, to tylko w Bawarii" - powiadają Niemcy. Nie jest tajemnicą, że najlepiej zarabia się na południu kraju, szczególnie w Monachium. Natomiast najniższe ceny mieszkań i najmu są w miastach dawnej NRD, m.in. w Lipsku. Jak wygląda pod względem wydatków życie polskiego emigranta w Niemczech?

 • Rynek najmu mieszkań dla studentów rządzi się w pewnym sensie swoimi prawami. Jego szczyt przypada każdorazowo we wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego. Umowy zawierane są zwykle na czas oznaczony do końca czerwca, a w przypadku umów kilkuletnich, wynajmujący idą na rękę studentom godząc się np. na połowę stawki za okres wakacyjny. W innym wypadku właścicielom grozi 2-3 miesięczny brak najemcy. Na co studenci powinni uważać w tego typu umowach?

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie według WGN

  Każdy właściciel mieszkania chciałby wynajmować swój lokal najemcy, który płaci w terminie, dba o lokal, jest spokojny dla sąsiadów, kulturalny i podpisuje wynajem długoterminowy. Kiedy przychodzi czas na znalezienie nowego najemcy, zwykle rodzą się zrozumiałe obawy. Cały proces znalezienia tego właściwego najemcy dla niektórych może wiązać się z dużym stresem.

 • Szydło: Z programem mieszkanie plus wiążemy ogromne nadzieje

  Z Narodowym Programem Mieszkaniowym rząd wiąże ogromne nadzieje. Ma on spełnić oczekiwania wielu naszych rodaków, by stali się właścicielami własnego, taniego mieszkania - podkreśliła w mijającym tygodniu premier Beata Szydło. Zdaniem analityków, rządowy program mieszkanie plus jest potrzebny pod warunkiem, że "rzeczywiście będzie tanio".