• Informacje na temat:

  jak bezpiecznie wynająć swoje mieszkanie

Artykuły na temat: jak bezpiecznie wynająć swoje mieszkanie
 • To najbardziej gorący czas na rynku wynajmu mieszkań, bo studenci szukają lokum przed nowym rokiem akademickim. Wyjaśniamy jak sporządzić umowę najmu, by chroniła zarówno interesy i najemcy (lokatora), i wynajmującego.

 • Wynajem to proces, który zakłada dobrą wolę obu stron. Czasem jednak nie wszystko idzie po naszej myśli. Warto wcześniej zabezpieczyć się przed niespodziewanymi przypadkami.

 • Uwaga na niebezpieczne ogłoszenia rekrutacyjne!

  .... Na podstawie zdobytych w taki sposób danych można m.in. zaciągnąć pożyczkę, wynająć mieszkanie lub pokój hotelowy, kupić na raty sprzęt AGD, RTV, założyć fałszywą działalność gospodarczą i wyłudzić(...) sami dzielimy się zbyt dużą ilością danych na swój temat i często bez zastanowienia wykonujemy polecenia fałszywych pracodawców. Jak przestępcy próbują pozyskać informacje o nas? Publikują...

 • Coraz więcej osób kupuje mieszkanie po to, by wprowadzić je na rynek najmu. Część z nich ma jednak spore obawy co do bezpieczeństwa wynajmu. Home Broker podpowiada, jak przy tej operacji zabezpieczyć swoje interesy, by inwestycja nie odbiła się nikomu czkawką.

 • Pokoje i mieszkania nad Tamizą: Szukamy dachu nad głową

  Joasia i Wojtek wynajmują w Londynie pokój. Kasia z kolei postanowiła przenieść się do kawalerki. - Wynajęcie mieszkania wiąże się z dodatkowymi formalnościami i wyższymi opłatami, ale ma swoje dobre strony - stwierdza dziewczyna.

 • Wynajem - jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie

  Rozwój technologii sprawia, że znalezienie mieszkania do wynajęcia staje się coraz łatwiejszym zadaniem. Inteligentne narzędzia ułatwiające przeszukiwanie ofert, chatboty, interaktywne mapy czy elektroniczny dostęp do ksiąg wieczystych eliminują wiele czasochłonnych czynności związanych z poszukiwaniem odpowiedniego lokum. Jak szybko wynająć mieszkanie i na co zwrócić szczególną uwagę

 • Praca: Ile kosztuje utrzymanie w Niemczech?

  ..."Jak mieszkać, to w Saksonii, jak pracować, to tylko w Bawarii" - powiadają Niemcy. Nie jest tajemnicą, że najlepiej zarabia się na południu kraju, szczególnie w Monachium. Natomiast najniższe ceny mieszkań i najmu są w miastach dawnej NRD, m.in. w Lipsku. Jak wygląda pod względem wydatków życie polskiego emigranta w Niemczech?

 • Dobre rady dla studentów - jak szybko i bezpiecznie wynająć mieszkanie

  Sierpień to okres wzmożonej aktywności na rynku najmu mieszkań. Wielu studentów kończy wówczas pierwszy okres wakacyjnego wypoczynku, warto wtedy rozejrzeć się za lokum na kolejny rok akademicki.

 • Rynek najmu mieszkań dla studentów rządzi się w pewnym sensie swoimi prawami. Jego szczyt przypada każdorazowo we wrześniu, przed rozpoczęciem roku akademickiego. Umowy zawierane są zwykle na czas oznaczony do końca czerwca, a w przypadku umów kilkuletnich, wynajmujący idą na rękę studentom godząc się np. na połowę stawki za okres wakacyjny. W innym wypadku właścicielom grozi 2-3 miesięczny brak najemcy. Na co studenci powinni uważać w tego typu umowach?

 • Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie według WGN

  Każdy właściciel mieszkania chciałby wynajmować swój lokal najemcy, który płaci w terminie, dba o lokal, jest spokojny dla sąsiadów, kulturalny i podpisuje wynajem długoterminowy. Kiedy przychodzi czas na znalezienie nowego najemcy, zwykle rodzą się zrozumiałe obawy. Cały proces znalezienia tego właściwego najemcy dla niektórych może wiązać się z dużym stresem.