• Informacje na temat:

  jak czytać rachunek za energię elektryczną

Artykuły na temat: jak czytać rachunek za energię elektryczną
 • ...}}--> Rachunki za energię elektryczną to dla wielu rodzin poważne obciążenie domowego budżetu(...) według własnego uznania wybrać firmę sprzedającą energię i podpisać z nią umowę. Zezwalają na to przepisy prawa energetycznego (Dzien nik Ustaw z 2012 r., poz. 1059 ze zm.). A ostatnio mamy wysyp firm...

 • Negocjacje ze sprzedawcą energii elektrycznej

  Obecnie każdy przedsiębiorca ma możliwość wybrania sprzedawcy energii elektrycznej i paliwa gazowego. Rosnąca konkurencja na rynku daje coraz większe możliwości negocjacji ze sprzedawcami w kwestii warunków oferty.

 • ...z In stytutu Badań nad Gospodarką twierdzą, że sytuacja poprawi się dopiero pod koniec roku. A skoro zaciskać pasa, to dobrze wiedzieć, jak się do tego zabrać z klasą. Pierwszy krok? „Przestać się(...) niezbędnych wydatków i trzymaj się go za wszelką cenę. Nie czekaj, zanim będzie za późno!”. Kiedy jej rodacy tracili pracę, a bank zabierał im domy za niespłacane kredyty, książki Orman, radzące jak...

 • Polacy mogą stracić 7 mld zł przez niewielką konkurencję na rynku energii elektrycznej

  Nawet 7 mld zł mogliby zaoszczędzić odbiorcy energii elektrycznej do 2020 r., gdyby w Polsce wzrosła konkurencja na rynku energii. Obecnie polskie gospodarstwa domowe płacą za prąd ponad dwa razy więcej niż wynosi unijna średnia. Drożej jest jedynie na Słowacji. Głównym problemem jest brak rabatów hurtowych dla alternatywnych sprzedawców energii.

 • Gospodarstwa domowe zapłacą za energię elektryczną przeciętnie 7 zł więcej. Co miesiąc. Nowy podatek najbardziej obciąży małe i średnie firmy. Wpływy do budżetu państwa będą wyższe rocznie o 4 mld zł.

 • Rachunki za prąd: Fałszywe faktury wciąż trafiają do klientów

  Jak dowiedziała się Interia fałszywe e-faktury za prąd wciąż trafiają do klientów. Przestępcy podszywają się pod dostawców energii i rozsyłają maila, których otwarcie może prowadzić do zainfekowania komputera.

 • Osiem kroków do niższych rachunków za ogrzewanie

  Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? Choć tegoroczna zima jest wyjątkowo łaskawa dla naszych portfeli, to warto kuć żelazo póki gorące i dodatkowymi działaniami oszczędzić jeszcze więcej. Szczególnie, że zwykle nie wymagają one nakładów finansowych, chodzi tylko o zmianę nawyków.

 • Polacy płacą jedne z najwyższych rachunków za prąd w Europie

  Wyższe rachunki za energię elektryczną dostają tylko mieszkańcy Cypru, Niemiec, Słowacji i Węgier. Tymczasem prosta zmiana sprzedawcy może przynieść spore oszczędności. W Norwegii co roku decyduje się na nią prawie 2/3 właścicieli mieszkań i domów.

 • Projekt ws. cen energii obejmie 17,5 mln odbiorców

  Mamy gotowe rozwiązania, które obejmują, m.in. obniżenie akcyzy i opłat dotychczas funkcjonujących w rachunku za energię elektryczną; co ważne projekt obejmie 17,5 mln odbiorców energii- zapowiedział w wywiadzie dla PAP premier Mateusz Morawiecki. Ustawa będzie rozpatrywana na dzisiejszym dodatkowym posiedzeniu Sejmu.

 • W Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy o rynku mocy

  Przedstawiciele klubów PO, Nowoczesnej i PSL zgłosili w środę wieczorem w Sejmie wnioski o odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu o rynku mocy. PiS i koło "Wolni i solidarni" są za dalszymi pracami w komisji energii i skarbu państwa.