• Informacje na temat:

  jak czytać rachunek za gaz pgnig

Artykuły na temat: jak czytać rachunek za gaz pgnig
 • Rachunki za gaz w górę. PGNiG: Nie mieliśmy wyjścia

  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził 5,9-proc. wzrostu ceny dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Uzasadnienie - surowce na świecie drożeją.

 • Ceny prądu i gazu bez większych zmian

  Ceny gazu i prądu na początku 2015 r. pozostaną niemal bez zmian w stosunku do obecnego roku. Zatwierdzona przez Urząd Regulacji Energetyki taryfa PGNiG zakłada nieznaczną obniżkę cen samego gazu, ale podrożeje za to dystrybucja. W obszarze energii elektrycznej pomimo 90-proc. wzrostu liczby osób zmieniających sprzedawcę prądu konkurencja nie zapobiegła minimalnej podwyżce.

 • PGNiG uspokaja odbiorców gazu

  Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Michał Szubski zapewnił w czwartek, że zarząd spółki dołoży wszelkich starań, by dostawy gazu dla klientów w tym roku oraz w latach następnych odbywały się zgodnie z ich zamówieniami, czyli bez ograniczeń.

 • Prezes URE: Ceny gazu spadną w 2013 r. średnio o 10 proc.

  Prezes URE zatwierdził w poniedziałek nowe taryfy na sprzedaż gazu w 2013 r., zakładające spadek cen gazu dla gospodarstw domowych średnio o 10 proc. Obniżka to efekt wynegocjowania przez PGNiG niższych cen gazu z Rosji.

 • UOKiK: Konkurencja na rynku gazu doprowadzi do spadku cen

  Pojawienie się konkurencji na rynku gazu w Polsce, doprowadzi do spadku cen tego surowca i poprawi jakość świadczonych usług - ocenia UOKiK w raporcie o rynku gazu. Urząd postuluje m.in. rozdzielenie hurtowej i detalicznej sprzedaży w PGNiG.

 • Niższe rachunki nową przynętą na klientów

  Banki sięgają po kolejny pomysł na przyciągnięcie nowych klientów. Instytucje finansowe pomagają obniżyć rachunki za prąd, gaz, wodę, telefon i internet. Takie rozwiązanie wygląda zachęcająco w okresie powszechnego cięcia wydatków przez gospodarstwa domowe. Ale czy stanie się równie popularne, co zwrot za płatności kartą?

 • Będzie tańszy gaz dla Polski!

  Jest porozumienie między PGNiG a Gazpromem w sprawie obniżki cen rosyjskiego gazu. PGNiG w komunikacie podał, że w rozliczeniu za okres 2011-2012 zapłaci o 2,5 - 3 mld zł mniej. Czy porozumienie przełoży się na końcowe ceny, dopiero zobaczymy. Nie są bowiem znane szczegóły umowy, ale oszczędności mogą być liczone w miliardach złotych.

 • URE: W 2014 r. rachunki w dół I w górę

  W 2014 r. rachunki Polaków za prąd spadną średnio o 2,5 proc. Wzrosną natomiast rachunki za gaz - od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie - wynika z nowych taryf zatwierdzonych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

 • Niedokręcony kurek podczas urlopu może kosztować prawie 2000 złotych

  Nie chcesz aby po kosztownych wakacjach zaskoczył Cię wysoki rachunek za media? Pamiętaj, aby przygotować mieszkanie do wyjazdu. Wyłączając na dwa tygodnie wszystkie zbędne instalacje i urządzenia możesz zaoszczędzić prawie dwa tysiące złotych i uniknąć zniszczenia mienia.

 • Moda na oszczędzanie energii. Ile może zostać w portfelu?

  Galopujące ceny prądu, ale także gazu, węgla czy drewna zmuszają właścicieli nieruchomości do oszczędzania. Dotyczy to przede wszystkim osób, które znajdują się poza zasięgiem miejskiego dostawcy ciepła.