• Informacje na temat:

  jak czytać rachunki za prąd

Artykuły na temat: jak czytać rachunki za prąd
 • Jak kupować oszczędzając?

  Zanim nabędziesz np. pralkę, sprawdź ile zużywa prądu oraz wody.

 • Rachunki za prąd: Fałszywe faktury wciąż trafiają do klientów

  Jak dowiedziała się Interia fałszywe e-faktury za prąd wciąż trafiają do klientów. Przestępcy podszywają się pod dostawców energii i rozsyłają maila, których otwarcie może prowadzić do zainfekowania komputera.

 • Polacy płacą jedne z najwyższych rachunków za prąd w Europie

  Wyższe rachunki za energię elektryczną dostają tylko mieszkańcy Cypru, Niemiec, Słowacji i Węgier. Tymczasem prosta zmiana sprzedawcy może przynieść spore oszczędności. W Norwegii co roku decyduje się na nią prawie 2/3 właścicieli mieszkań i domów.

 • Baca-Pogorzelska: Wyższe rachunki za prąd wkurzą każdego. Ale inaczej grozi nam prawdziwy blackout

  "Gazeta Wyborcza" postanowiła kolejny raz postraszyć Polaków wyższymi rachunkami za prąd, posługując się przy okazji przemawiającym do wyobraźni porównaniem z opłatami radiowo-telewizyjnymi. "Abonament węglowy mknie przez Sejm. Bo liczy się tradycja, a nie biznes" - oznajmiła nam 10 lipca gazeta. Zadzwonił do mnie kolega z radia z pytaniem, czy wiem coś o nowym podatku, bo ten zadziwił nawet

 • Prąd może podrożeć przez ustawę o rynku mocy

  130 złotych - o tyle więcej, w skali roku, zapłacimy za prąd. Przed takimi podwyżkami ostrzega Koalicja Klimatyczna zrzeszająca organizacje ekologiczne takie jak Greenpeace, Klub Gaja i WWF Polska. Powód podwyżek to nowa ustawa o rynku mocy, która jeszcze w tym roku może wejść w życie.

 • Faktury korygującej, która zwiększa koszty energii elektrycznej po zamknięciu roku podatkowego, nie można rozliczyć w dacie jej zapłaty. Konieczna będzie korekta zeznań za okres, którego faktura dotyczy.

 • Nawet 1,5 tys. zł do zapłacenia - przestępcy podszywają się pod dostawców energii i rozsyłają fałszywe e-faktury za prąd. Uderzają już nie tylko w osoby prywatne. Na cel obrali też firmy. Kliknięcie linka w mailu może zainfekować komputer wirusem. Jak uchronić się przed hakerami?

 • Tauron Polska Energia rozpoczyna cykl warsztatów "Klient na horyzoncie" skierowanych do pracowników pomocy społecznej. Celem przedsięwzięcia jest wypracowanie narzędzi, dzięki którym pracownicy socjalni będą mogli skutecznie pomagać klientom, którzy mają trudności ze spłatą rachunków za prąd.

 • Gospodarstwa domowe zapłacą za energię elektryczną przeciętnie 7 zł więcej. Co miesiąc. Nowy podatek najbardziej obciąży małe i średnie firmy. Wpływy do budżetu państwa będą wyższe rocznie o 4 mld zł.

 • "DGP": Szpitale szukają leku na drogi prąd

  Niektóre placówki będą musiały zapłacić za energię ponaddwukrotnie więcej niż obecnie. W przypadku części z nich oznaczać to będzie koszty działalności wyższe o milion złotych rocznie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Gazeta podkreśla, że w 84 szpitalach podwyżki wyniosą od 38 do 112 proc.