• Informacje na temat:

  jak dobrze zainwestować pieniądze

Artykuły na temat: jak dobrze zainwestować pieniądze
 • Ludzie, którzy dbają o swój rozwój ekonomiczny, czytają, pytają, poszerzają swoją wiedzę. Nie ulegają promocjom i namowom sprzedawców! Mają przemyślane wydatki. Wówczas potrafią lepiej zarządzać domowym budżetem. Jeśli pieniądze się ciebie nie trzymają i uważasz, że to się już nigdy nie zmieni - zmień sposób myślenia, a zaczniesz je przyciągać!

 • Ponad 40 proc. Polaków ma problemy z pieniędzmi. Nie zawsze wystarcza im do pierwszego

  42 proc. Polaków czasami nie starcza pieniędzy do kolejnej wypłaty - wynika z badania Finansowy Barometr ING. To nie najgorszy wynik: średni odsetek w innych badanych krajach Europy jest wyższy. Co zatem robimy, gdy widzimy, że zaczyna nam nie starczać pieniędzy? Najczęściej wcale nie biegniemy od razu po pożyczkę. Zwykle (78 proc. badanych) po prostu ograniczamy wydatki.

 • ...życia. A zostałam bez męża, emerytury i dzieci, które by mi pomogły. Byłam przerażona. Jadwiga sprzedała udziały w zakładzie wspólnikowi męża. Pieniądze postanowiła zainwestować. Spotkany na imieninach(...). I ewentualnie na rodzinę. – Mój syn Czarek przekonał mnie, że pora zatroszczyć się o własną przyszłość. Im prędzej, tym lepiej. Ani się obejrzę, jak trzeba będzie skombinować sobie emeryturę. Bo na...

 • Jak zabezpieczyć finansową przyszłość dziecka?

  Niedawno uruchomiony program "Rodzina 500 plus" pokazał nie tylko, jak ważna jest pomoc rodzinom, ale wielu rodzicom otworzył oczy na sprawę zadbania o finansową przyszłość dziecka. Podpowiadamy, jak dobrze ulokować te pieniądze.

 • Jeśli masz nadwyżkę pieniędzy i chcesz je zainwestować, poradź się profesjonalnego doradcy. Pamiętaj, że między finansowym a inwestycyjnym jest kolosalna różnica.

 • Prezes T-Mobile dla Interii: zainwestujemy 5 mld zł

  O przyspieszaniu inwestycji, rynkowej konkurencji, nadziejach na uczciwe porozumienie z UKE i o redukcji załogi o 650 osób mówi Adam Sawicki, prezes T-Mobile Polska w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • Bezpłatne studia - największa niesprawiedliwość XXI wieku

  Absolwenci, którzy wyjeżdżają z kraju od razu po studiach, powinni zwracać pieniądze za swoje kształcenie.

 • Zainwestuj w kamienicę

  Od około 10 lat trwa boom na inwestycje w kamienice. Potencjał tego typu nieruchomości odkryli zarówno deweloperzy jak i inwestorzy prywatni. Ci drudzy szukają okazji cenowych w postaci tanich mieszkań - często do remontu. Ci pierwsi remontują zabytkowe obiekty z myślą o biurach czy apartamentach.

 • Praca dla każdego. Byle tanio! Kwalifikacje bez znaczenia?

  Rynek pracownika daje się we znaki. Jak wynika z raportu firmy Work Service, co trzeci pracodawca ma problem ze znalezieniem pracownika. Coraz częściej bywa, że oczekiwania finansowe kandydatów przewyższają ustalony koszt. A w takiej sytuacji pracodawcy idą często na kompromis. Wolą nie zwiększać budżetu na kogoś o wytyczonych kompetencjach, lecz zapłacić mniej i obniżyć oczekiwania.

 • Kapitalni.org: Polacy korzystający z 500+ nie zamierza zainwestować w obligacje Skarbu Państwa

  Obligacje emitowane wyłącznie dla beneficjentów rządowego programu miały ich zachęcić do długoterminowego oszczędzania, jednak na razie dodatkowe wpływy zaspokajają przede wszystkim bieżące potrzeby - wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos dla platformy edukacyjnej Kapitalni.org.