• Informacje na temat:

  jak dorobić do pensji

Artykuły na temat: jak dorobić do pensji
 • Za kredyty komornik zabiera nam po 25% emerytur. Chcę dorobić. Na jakiej umowie potrącą mi najmniej? Zbigniew, e-mail...

 • Na emeryturze już tak łatwo nie dorobimy. Rząd ma nowe pomysły

  W rządzie pojawiają się koncepcje ograniczenia możliwości łączenia emerytur z pracą. Mówił nam o tym m.in. szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk. Pomysł ma dwie wersje.

 • Od lipca pobieram rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy – zaledwie 637,92 zł. Trudno się z tego utrzymać w dużym mieście. Ile mogę dorobić, by nie stracić renty? - pyta Lena z Piły.

 • Obniżono ci kiedyś pensję o połowę? Emeryci nie mają wyboru

  Średnie wynagrodzenie w czerwcu wyniosło ok. 3200 zł netto, a przeciętna emerytura ok. 1790 zł netto. Emerytura stanowi więc obecnie 56 proc. pensji, a w przyszłości ten wskaźnik ma być jeszcze gorszy. Ta ogromna różnica sprawia, że przechodząc na emeryturę musimy zdecydowanie zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia. Expander podpowiada co zrobić, aby poradzić sobie z finansami na "jesieni życia".

 • Czy lekarz będzie mógł dorobić prywatnie? Minister zdrowia: Nie chcemy wprowadzać represji

  Nie chcemy wprowadzać represyjnych zakazów. Chodzi o to, żeby osoby, które nie chcą czy też nie mogą dorabiać – nie pozwala im na to zdrowie, samotnie wychowują dzieci – miały pensję, która daje im taki wybór. Dlatego propozycja pensji wynoszącej minimalnie 6,7 tys. zł będzie skierowana do lekarzy pracujących na etat, nie dla lekarzy kontraktowych - mówi w rozmowie z "DGP" prof. Łukasz Szumowski...

 • Nawet ofiary losu mogą zarabiać miliony. Jaka jest recepta na bogactwo?

  Adam Smith zastanawiał się nad źródłem bogactwa narodów. A co jest źródłem bogactwa bądź przyczyną biedy konkretnych jednostek? Ekonomiści sami nie są w stanie do końca poradzić sobie z tym zagadnieniem i uciekają się do wsparcia biologów, socjologów, psychologów, a nawet filozofów. Niektóre odpowiedzi bywają bolesne.

 • Ile można dorobić na rencie i emeryturze?

  Jesteś na rencie lub wcześniejszej emeryturze? A może otrzymujesz świadczenie kompensacyjne albo przedemerytalne? Wyjaśniamy, ile możesz dorobić, by ZUS nie zmniejszył lub nie wstrzymał wypłaty świadczenia.

 • Skoro i tak dostanę małą emeryturę albo ZUS zbankrutuje, to lepiej płacić jak najmniej. I wydać te pieniądze na siebie już dziś. A jeśli nie zbankrutuje? To i tak dostanę jakieś minimalne świadczenie.

 • ...niezdolności do pracy też mogą dorobić. Jednak także w ich przypadku zarobki muszą mieścić się w ogłoszonych przez ZUS widełkach. Limity zarobków dla rencistów są takie same jak dla osób na wcześniejszych(...) w ZUS-ie. Za duże zarobki? ZUS zmniejszy lub zawiesi emeryturę! Co kwartał ZUS ogłasza nowe limity zarobków dla osób na wcześniejszej emeryturze. Od 1 czerwca mogą dorobić nie więcej niż 2726,80 zł...

 • Osiecki: Poczekaj z emeryturą. Dostaniesz dużo więcej (opinia)

  Po wakacjach Sejm zacznie prace nad ustawą obniżającą wiek emerytalny. By pokazać przyszłym emerytom, czy warto będzie skorzystać z obniżonego wieku, przeprowadziliśmy wyliczenia, oparte na opublikowanych w tym roku tablicach dalszego trwania życia GUS. Symulacja została przeprowadzona dla czterech osób, którym składka po osiągnięciu 60. roku życia pozwala na uzyskanie kolejno emerytury w wysokości minimalnej, świadczenia na poziomie 1500 zł, przeciętnej emerytury w wysokości 2231 zł oraz...