• Informacje na temat:

  jak dostać dofinansowanie na założenie firmy

Artykuły na temat: jak dostać dofinansowanie na założenie firmy
 • Coraz więcej osób decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co miesiąc przybywa ok. 25 tys. takich firm (pod koniec maja zarejestrowanych...

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • Możesz otrzymać ze swojego urzędu pracy dofinansowanie na szkolenie. Załatwiasz to ze swoim pośrednikiem pracy.

 • Ustawy o innowacyjności, odbiurokratyzowanie uczelni, doktoraty przemysłowo-wdrożeniowe plus wsparcie finansowe mają pobudzić innowacyjność polskiej gospodarki. I polepszyć współpracę uczelnie-firmy.

 • ...starać i jakie insty tucje ją przyznają. Dofinansowanie z urzędu pracy O pieniądze na założenie firmy w urzędzie pracy mogą się ubiegać osoby zarejestrowane jako bezrobotne. Pod warunkiem że w ciągu(...) wnioski komisja. O pieniądze można się starać jeszcze przed zarejestrowaniem firmy. Jeśli więc uzależniamy jej założenie od te- go, czy uda nam się zdobyć fundusze, wstrzymajmy się z rejestracją...

 • Rusza nabór wniosków. Na rynek trafią mln zł

  PFR Venture uruchamia platformę Starter FIZ i przystępuje do wyboru funduszy, które w zarządzanie otrzymają od 20 do 50 mln zł na wsparcie start-upów. Firmy na etapie inkubacji będą mogły uzyskać w pierwszej transzy dofinansowanie na rozwój w wysokości nawet 1 mln zł.

 • Nauczyciele niezbyt chętni do zdobywania nowych zawodów

  Zwalniani pracownicy oświaty niechętnie przekwalifikowują się czy otwierają własne firmy - wynika z obserwacji pracowników urzędów i instytucji, które uczestniczą w projektach pomagających odchodzącym z zawodu nauczycielom.

 • Sadowski: Biały Dom znalazł naszą firmę w internecie

  Na pewno założenie spółki w USA czy w Wielkiej Brytanii jest dużo prostsze niż w Polsce. Podobnie z podatkami. Ale przeciwności, z jakimi spotykamy się na rynku polskim, też nas hartują - mówi w wywiadzie Michał Sadowski, prezes zarządu Brand24 SA, z którego usług chce skorzystać Biały Dom.

 • Niestandardowo zatrudniony

  Umowy zlecenia z dodatkowymi składkami, firmy zakładane na rok, prowadzenie działalności na Słowacji. By przetrwać w świecie bez etatu, trzeba wykazać się kreatywnością.

 • Jadwiga Emilewicz: Potrzebujemy więcej nowoczesnych spółek w Polsce

  - Potrzebujemy jeszcze więcej nowoczesnych spółek, które będą wykorzystywać najnowsze technologie, najlepiej te opracowane przez rodzime uczelnie i instytuty. To nie wydarzy się jednak bez zmiany nastawienia uczelni w Polsce, które muszą chcieć wspierać swoich studentów i młodych absolwentów, aby korzystali z ich laboratoriów i jak najszybciej - już na etapie pisania publikacji - mogli