• Informacje na temat:

  jak dostac dofinansowanie z unii

Artykuły na temat: jak dostac dofinansowanie z unii
 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Dwie polskie inwestycje gazowe dostaną dofinansowanie z Brukseli

  Ministerstwo Gospodarki podało, że dwa polskie projekty infrastruktury gazowej (połączenie Polska-Czechy i Polska-Dania) dostaną wsparcie z funduszu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility - CEF). Im ściślejsze związki energetyczne z Unią, tym bezpieczeństwo Polski większe.

 • ...starać i jakie insty tucje ją przyznają. Dofinansowanie z urzędu pracy O pieniądze na założenie firmy w urzędzie pracy mogą się ubiegać osoby zarejestrowane jako bezrobotne. Pod warunkiem że w ciągu(...), gdzie się o nie starać i jakie trzeba spełnić wymogi. Pomogą też wypełnić wniosek o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub wskażą instytucję, która kandydata na przedsiębiorcę...

 • Projekt Synektika został pozytywnie zweryfikowany przez Komisję Europejską i zakwalifikował się do uzyskania finansowania na jego realizację. Całkowita wartość projektu to 3,69 mln euro, a poziom finansowania wynosi 100 proc.

 • Możesz otrzymać ze swojego urzędu pracy dofinansowanie na szkolenie. Załatwiasz to ze swoim pośrednikiem pracy.

 • UE zmniejszy nam dofinansowanie na zakup Pendolino

  14 milionów euro mniej dostanie z Unii Europejskiej PKP InterCity na zakup pociągów Pendolino. Komisja Europejska obniżyła dofinansowanie tego kluczowego dla kolei projektu z prawie 88 do 74 milionów euro. To oznacza, że PKP musi znaleźć 58 milionów złotych, by domknąć finansowanie 20 składów Pendolino.

 • Dostałaś telefon z zaproszeniem na bezpłatne badanie? Przeczytaj więc, jak teraz nieuczciwi sprzedawcy próbują zarobić na obawach przed chorobą.

 • Oszukany konsument łatwiej dostanie odszkodowanie

  - Teraz na naszym rynku, praktyka wygląda tak, że przedsiębiorca, który stosował nieuczciwe praktyki płaci karę i dalej sprawa się rozmywa. Jeśli jednak musiałby jeszcze zrekompensować konsumentom poniesione straty, to łączny koszt z tego tytułu będzie większy i dużo bardziej dotkliwy - mówi Dorota Karczewska, wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz.

 • Wielka Brytania: Ograniczenia w dostępie do zasiłków

  ...rodzicom dzieci przebywających poza granicami Zjednoczonego Królestwa. Musi jednak uważać, by nie naruszyć przy tym prawa Unii Europejskiej. Zgodnie z unijnymi przepisami, dzieci pozostawione w kraju przez emigrujących rodziców mają takie same prawa jak te, które wyjechały razem z nimi. Wystarczy, że jedno z nich pracuje na Wyspach i regularnie opłaca składki ubezpieczeniowe, a jego rodzina w Polsce...

 • Ustawy o innowacyjności, odbiurokratyzowanie uczelni, doktoraty przemysłowo-wdrożeniowe plus wsparcie finansowe mają pobudzić innowacyjność polskiej gospodarki. I polepszyć współpracę uczelnie-firmy.