• Informacje na temat:

  jak dostać dopłaty z unii

Artykuły na temat: jak dostać dopłaty z unii
 • Pracownicy jak zderzaki

  .... W ekonomii nie można dokonywać eksperymentów naukowych, np. wypreparować jednego przedsiębiorstwa i sprawdzić, jak będzie się zachowywało pod wpływem zmiany systemu opodatkowania. To są zawsze operacje na(...) importowaliśmy unijne bezrobocie. Nie zapomnę, jak moja znajoma kupiła w latach 90. francuskie żelazko, do którego była doczepiona karteczka: "Robotnik francuski dziękuje za utrzymanie jego miejsca pracy...

 • Unia Europejska gra na czas ws. rekompensat dla rolników

  Unia Europejska gra na czas ws. rekompensat dla rolników w związku z rosyjskim embargiem na żywność - ocenił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. U każdego rolnika, który złożył chęć wycofania produktów z rynku trwają kontrole, które mają zakończyć się do 15 października.

 • Wielka Brytania: Będą zmiany w zasiłkach

  ...ma prawo do jakiegokolwiek świadczenia, otrzymuje Universal Credit. Tyle, że można go dostać z różnych powodów (np. z tytułu niskich dochodów i konieczności dopłaty do opłat za mieszkanie - czyli(...)? System pomocy socjalnej na Wyspach jest bardzo rozbudowany. Brytyjczycy jak żadne inne państwo Unii oferują swoim obywatelom finansowe zabezpieczenie w wielu różnych sytuacjach życiowych. Na pomoc...

 • Senat przyjął ustawę o ubezpieczeniach upraw rolnych

  Senat przyjął wczoraj rządową ustawę o ubezpieczeniach upraw rolnych. Przepisy mają umożliwić dopłaty z budżetu do rolniczych ubezpieczeń plonów do 65 procent ich stawki. Za przyjęciem przepisów byli wszyscy 82 głosujący senatorowie. W tym roku na ten cel w budżecie zapisano ponad 900 mln zł, czyli... czterokrotnie więcej niż w poprzednim roku.

 • Niemcy zatrudnią polskie pielęgniarki, opiekunki i terapeutów

  ...1 maja nastąpi całkowite otwarcie niemieckiego rynku pracy. To duża szansa dla polskich pracowników z branży medycznej. Jakie muszą spełnić wymagania? Na jakie zarobki mogą liczyć? Rozmowa z Arturem Raganem, przedstawicielem agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Work Express.

 • KE mniejszy budżet na rolnictwo, cięcia dotkną też Polskę

  Prawie 19 miliardów euro przewidziała Komisja Europejska na dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników w nowym, unijnym budżecie. Natomiast na rozwój obszarów wiejskich ma być przeznaczonych około ośmiu miliardów euro.To oznacza prawie 6-miliardowe cięcia w rolnictwie w porównaniu z obecnym budżetem. Pula dopłat bezpośrednich dla polskich rolników to 21,2 mld euro czyli ok. 1 proc. mniej niż

 • Zasiłek w Irlandii, praca w kraju, a urzędnicy bezradni

  ...euro. To tzw. zasiłek Hartz IV. Do tego dochodzą państwowe dopłaty do czynszu i zasiłki na wychowanie dzieci. Pobierz darmowy: PIT 2011 Przy tak atrakcyjnych warunkach wielu Polaków stara(...) bezrobotny oszuka PUP oświadczając, iż nie jest zarejestrowany w innym urzędzie na terenie Unii Europejskiej, dostanie zasiłek, jeśli pracował rok w ciągu osiemnastu miesięcy, licząc od dnia złożenia...

 • Tchórzewski: Wszyscy dostaną rekompensaty za energię?

  - Rekompensaty z tytuły wzrostu cen energii dostaną wszystkie gospodarstwa domowe, bez względu na dochód - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Rozliczeniem mają się zająć dostawcy energii.

 • Resort rolnictwa wysłał do Brukseli wniosek o 25,8 mln euro na rekompensaty dla rolników z tytułu strat poniesionych przez nich z powodu rosyjskiego embarga. Zdaniem ministra rolnictwa Marka Sawickiego to i tak największa kwota o jaką starają się kraje UE.

 • Jurgiel: 10 mld zł zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich

  Prawie 10 mld zł trafiło do 1 mln 314 tys. rolników w formie zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich - poinformował w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel. Zaliczki wypłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.