• Informacje na temat:

  jak dostać dotacje z unii dla rolników

Artykuły na temat: jak dostać dotacje z unii dla rolników
 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi - zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji - też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

 • Miliard złotych na kontach rolników

  Ponad miliard złotych wypłacono rolnikom w ramach zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. Wcześniejsze przekazanie funduszy to reakcja na trudną sytuację rynkową, związaną między innymi z letnią suszą. Na taki ruch wszystkim państwom Unii zezwoliła Komisja Europejska.

 • Spychają pracownika na margines

  ...5 mln polskich pracowników jest zatrudnionych na umowy śmieciowe i nie odkłada na przyszłe emerytury. Jakie konsekwencje rodzi to dla systemu ubezpieczeń społecznych? - Oni będą mieli bardzo niskie(...) grupa rolników wielkoobszarowych, a po drugie - niektórzy (właśnie ci, którzy mają wielkie gospodarstwa) otrzymują wysokie dotacje z UE. I np. 200-hektarowe gospodarstwo rolne, a takich mamy całkiem...

 • Usiąść i płakać. Urzędnicy, od których zależą dopłaty unijne, czekali na wytyczne od nowych przełożonych, a doczekali się jedynie masowych zwolnień. Pieniędzy wciąż nie widać, nie będzie za co siać. A zrozpaczeni rolnicy nie wiedzą, czy przeczekać zmiany na gorsze, czy sprzedawać ziemię i uciekać, gdzie pieprz rośnie.

 • KE mniejszy budżet na rolnictwo, cięcia dotkną też Polskę

  Prawie 19 miliardów euro przewidziała Komisja Europejska na dopłaty bezpośrednie dla polskich rolników w nowym, unijnym budżecie. Natomiast na rozwój obszarów wiejskich ma być przeznaczonych około ośmiu miliardów euro.To oznacza prawie 6-miliardowe cięcia w rolnictwie w porównaniu z obecnym budżetem. Pula dopłat bezpośrednich dla polskich rolników to 21,2 mld euro czyli ok. 1 proc. mniej niż

 • Kowalczyk: Wprowadzimy opłaty za odpady niesegregowane i opakowania

  Chcemy wprowadzić odpowiedzialność finansową dla producentów opakowań. Zwiększyć recykling mają także opłaty za niesegregowane odpady i nowa, bardziej przyjazna środowisku polityka produkcji opakowań - mówi Henryk Kowalczyk w rozmowie z Magdaleną Cedro.

 • Senat przyjął ustawę o ubezpieczeniach upraw rolnych

  Senat przyjął wczoraj rządową ustawę o ubezpieczeniach upraw rolnych. Przepisy mają umożliwić dopłaty z budżetu do rolniczych ubezpieczeń plonów do 65 procent ich stawki. Za przyjęciem przepisów byli wszyscy 82 głosujący senatorowie. W tym roku na ten cel w budżecie zapisano ponad 900 mln zł, czyli... czterokrotnie więcej niż w poprzednim roku.

 • Bankructwo Grecji: Ateny rzutem na taśmę odkrywają karty

  Wierzyciele Grecji w ostatniej chwili otrzymali propozycję oszczędności, na jakie jest w stanie zgodzić się lewicowo-narodowy rząd w Atenach. Jutro spotkają się ministrowie finansów strefy euro. A w niedzielę szczyt z udziałem przywódców krajów ze wspólną walutą i decyzja, czy jest możliwe rozpoczęcie negocjacji z Grecją o kolejnym pakiecie pomocowym. Pytanie, co z redukcją greckiego długu.

 • Są dotacje dla rolników, są też na rybołówstwo. Czas wziąć pod uwagę także nasze porty. Potrzebują one pieniędzy na przygotowanie terenów pod nowe inwestycje.

 • Przedstawiciele piętnastu krajów Unii Europejskiej, obradujący na szczycie w Brukseli, zgodzili się w piątek, aby nowe państwa, w tym Polska, weszły do UE w 2004 roku. Chcą jednak zmniejszyć pulę dotacji z funduszy strukturalnych dla nowych członków o 2,6 mld euro.