• Informacje na temat:

  jak dostać pieniądze z unii

Artykuły na temat: jak dostać pieniądze z unii
 • Sędziowie dostali po kieszeni. Walczą o pieniądze w Luksemburgu

  ...clou stanowiska Henrika Saugmandsgaarda Oe, rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Dziś w sprawie wypowiedzą się luksemburscy sędziowie. Orzeczenie to, po wielu latach wątpliwości, da odpowiedź, w jakim stopniu instytucje europejskie mogą ingerować w krajowe regulacje dotyczące wymiaru sprawiedliwości. Oszczędności na sędziach Sprawa ma swój początek w 2014 r. We...

 • Pieniądze na start - teraz Unia Europejska chce wspierać "kulturę innowacji" w biznesie

  Dokładnie 1218 osób bez pracy (w tym prawie 400 długotrwale bezrobotnych) założyło własne firmy dzięki wsparciu tylko jednego unijnego programu realizowanego w Opolu. W tym i wielu innych przypadkach unijne pieniądze na start własnego biznesu spełniły już swoje zadanie.

 • Radziwiłł: Wynagrodzenia dla rezydentów w formie stypednium. Jeśli wyjadą, musieliby oddać pieniądze

  ...były niepewne, dziś jest znacznie lepiej. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Musimy pamiętać o możliwościach finansowych państwa. O jakie pieniądze chodzi? - Mówimy w sumie o ponad 100 mld zł - to(...) służbę zdrowia został ogłoszony właśnie po tym, jak zaczęły się radykalne protesty. - Od dawna pracowaliśmy nad tym projektem, po raz pierwszy przedstawiłem go w lipcu 2016 r. Mówimy o ogromnych...

 • Polska w ogonie Europy - możemy stracić wielkie pieniądze

  Środki unijne dla Polski na gospodarkę odpadami mogą być zagrożone. Mamy niewystarczający poziom recyklingu - przestrzegają eksperci.

 • Nauczyciele dostaną podwyżki? MEN chce też zreformować system ich wynagradzania

  ...z pracodawcami oświaty, czyli samorządowcami. A tych w radzie jak dotąd nie ma - zwraca uwagę Ryszard Proksa, przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", który obawia się, że rząd gra na czas. - Gdyby miał pieniądze na podwyżki, to nie mydliłby nam oczu zespołami - dodaje. Podobnego zdania jest Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Pani minister nie...

 • Dług statystycznie niewidoczny. Urzędnicy kombinują, jak niezauważalnie pożyczyć pieniądze

  Pilotażowa emisja obligacji skarbowych dla Bankowego Funduszu Gwarancyjnego pozwala Ministerstwu Finansów pożyczyć pieniądze w sposób niezauważalny dla Brukseli.

 • Plotki: „Słyszałaś, wyrzucili Aśkę?”. Biurowa panika: „Od jesieni w firmie zwolnienia!”. Takie czasy. Pracę może stracić każdy. Tragedia? To zależy od nas. Można mieć wyjście awaryjne, zmienić zawód. Ale… na jaki? I jak się do tego zabrać? Sprawdzę, czy to możliwe, a pomogą mi specjaliści od planowania kariery, psycholog i coach.

 • Grecja może dostać finansową pomoc

  Grecja może dostać pieniądze na spłatę pilnych zobowiązań, a plan ratunkowy dla niej może zostać przedłużony o 5 miesięcy.

 • Zaharowany jak Polak. Pracujemy do granic wytrzymałości, bo chcemy?

  .... Mówią, że Marek też się bał. Bał się, że i jego wyrzucą, jak tylko odpuści. Każde opuszczenie posterunku było odnotowywane. Na drugi dzień po śmierci Marka kilku pracowników TVP idzie w końcu do(...). Szkoda każdej godziny "Jak boli, to znaczy, że człowiek żyje" - słychać nieustannie na korytarzach redakcji, korporacji, urzędów, sklepów czy firm rodzinnych. Bagatelizujemy symptomy, nie słuchamy...

 • Niemiecka polityka migracyjna: Pieniądze za dobrowolny powrót do domu

  Rząd w Berlinie chce ograniczyć liczbę imigrantów oferując im pieniądze za dobrowolny powrót do domu. Na program "Pomoc startowa plus" przewidziano ok. 40 mln euro.