• Informacje na temat:

  jak dostac sie do wojska

Artykuły na temat: jak dostac sie do wojska
 • Pracownicy wojska będą rozmawiać w MON o podwyżkach

  Wraca temat podwyżek dla pracowników wojska. We wtorek w południe w resorcie obrony rozpocznie się spotkanie związkowców z podsekretarzem stanu w MON, Bartłomiejem Grabskim.

 • 3,8 tys. zł na rękę to zbyt mało. Studenci nie chcą iść do wojska

  MON prognozowało, że w sześciotygodniowym szkoleniu wojskowym podczas wakacji weźmie udział 10 tys. studentów. Ostatecznie będzie ich tylko 3,5 tys.

 • Szeregowi uciekają z wojska, choć mogą już służyć dłużej niż 12 lat

  Co roku - średnio rzecz biorąc - ponad tysiąc szeregowych żołnierzy odchodzi z armii. Przy czym do marca tego roku musieli odejść z szeregów wojska po przesłużeniu 12 lat. Chyba że udało się im(...) bezpośrednio po uporządkowaniu tego fragmentu polityki kadrowej nastąpią dalsze działania zmierzające do podniesienia stanu liczbowego sił zbrojnych. Jakie? Tego nie chce zdradzać. Artur Radwan , 26.07.2016

 • Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.

 • "Urząd Wojska Polskiego"

  Większość naszej armii to urzędnicy, którzy zapomnieli, jak wygląda poligon. Choć ich zadania nie różnią się od pracy cywilów, korzystają z wojskowych przywilejów.

 • Nie daj się nabrać biurom podróży! Poznaj chwyty nieuczciwych sprzedawców

  Na dwa tygodnie przed wakacjami ostrzegamy przed nieuczciwymi sprzedawcami wycieczek. Niektóre biura podróży np. specjalnie podają nam złą godzinę wylotu albo przylotu.

 • Pracownicy Fabryki Broni Łucznik domagają się podwyżki

  ...ponad 10 procent. Wydaje nam się, że to trochę za dużo - stwierdził Suliga. Prezes podkreślił, że negocjacje wciąż trwają. Jak zaznaczył, w piątek zarząd przedstawił związkowcom swoją propozycję(...) i dostawcą broni dla polskiego wojska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, na eksport i na rynek cywilny. ----------- We wrześniu "Łucznik" podpisze kontrakt na dostawę karabinków dla Wojsk Obrony...

 • Emerytury i 13 zł za godzinę na kongresie partii Kaczyńskiego: Czym się PiS pochwali, a co przemilczy

  Po okresie burzy i naporu teraz partia Jarosława Kaczyńskiego - jak mówią jej politycy - chce tonować nastroje i wyciszać, na ile to możliwe, konflikty. Ma to jej zapewnić głosy wyborców zbliżonych do centrum.

 • Jesienią ruszy nabór do nowego rodzaju wojsk – Obrony Terytorialnej. Specjalnie piszemy o tym wcześniej, by był czas na podjęcie decyzji, czy skorzystać z takiej możliwości. Wiąże się to bowiem(...). Poza tym każdy pracodawca otrzyma z wyprzedzeniem wykaz ćwiczeń organizowanych w danym roku. W sumie szkolenia będą trwać średnio 20 dni w roku oraz 10 dni w okresie urlopowym. Żołnierzem WOT może...

 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.