• Informacje na temat:

  jak działa fundusz inwestycyjny

Artykuły na temat: jak działa fundusz inwestycyjny
 • Zamrożony fundusz

  ...- Trzeba walczyć o odmrożenie środków Funduszu Pracy. Pieniądze, które są przeznaczane na aktywizację zawodową bezrobotnych czy staże dla młodych ludzi, nie są wyrzucane w błoto - mówi prof. Mieczysław Kabaj z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, członek Krajowej Rady Zatrudnienia.

 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w grudniu

  W grudniu mieliśmy do czynienia z dobrą koniunkturą na większości giełd na świecie, w tym w Polsce. Dobre wyniki zarządzania miały swój wpływ na wartość aktywów zgromadzonych w krajowych funduszach inwestycyjnych. Największy spadek wartości aktywów w grudniu zarówno w ujęciu wartościowym jak i procentowym odnotowały fundusze aktywów niepublicznych oraz mieszanych (kolejno -1,5% i -19,1%).

 • W jesieni życia nie chcesz się martwić o to, jak związać koniec z końcem? O swoje przyszłe dochody musisz zadbać już dziś. Dowiedz się, jak to zrobić. Tekst: Ewelina Listowska.

 • Wspólne inwestycje - sposób na zarabianie dla każdego

  Nie każdego stać na to, by samodzielnie kupić udziały w perspektywicznym przedsiębiorstwie albo obligacje rządu dynamicznie rozwijającego się egzotycznego kraju. Jednak jeśli wielu indywidualnych inwestorów połączy siły, razem staną się wpływowym graczem na rynku. Nic dziwnego, że produkt finansowy oferujący takie rozwiązanie zrobił furorę. Fundusze inwestycyjne mają już ponad 240 lat i są jedną

 • Jak gromadzić oszczędności?

  ...przynajmniej kilkanaście razy w miesiącu płacą kartą i robią przelewy. Jak to działa? Kupujemy np. wędlinę za 17 zł. Z naszego konta ubywa jednak 20 zł, bo 3 zł trafia na odrębny, oprocentowany rachunek(...), że prawie połowa Polaków uważa, iż na większy wydatek łatwiej jest zaciągnąć kredyt, niż systematycznie oszczędzać. Trudno się zmobilizować do cierpliwego odkładania pieniędzy. Przyjrzyjmy się, jak...

 • Wydać fundusze nie byle jak

  Drogi i kolej czeka w najbliższych latach boom inwestycyjny. Powstaną setki kilometrów nowych autostrad, ekspresówek i obwodnic, przybędzie zmodernizowanych linii kolejowych. Ale na tym różowym obrazie jest dużo ciemnych plam.

 • Do emerytury mam jeszcze sporo czasu, ale coraz częściej słyszę, że samo świadczenie z ZUS będzie niskie. I że lepiej oszczędzać teraz pieniądze, niż potem oszczędzać na jedzeniu czy lekach. Pozostałam w Otwartym Funduszu Emerytalnym, ale chciałabym wiedzieć, jak inaczej mogłabym odkładać pieniądze na emeryturę? Magda z Ostrołęki...

 • 2 tys. osób chciałoby wynająć mieszkanie od Funduszu Mieszkań na Wynajem

  Dotąd ok. 2 tys. osób złożyło wniosek o wynajem mieszkań w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem - poinformował PAP prezes zarządu BGK Nieruchomości Ryszard Słowiński. Fundusz Mieszkań na Wynajem zamknął 2015 r. liczbą 2,4 tys. zakontraktowanych lokali.

 • Dlaczego rynek pracy w Hiszpanii nie działa

  ...r. dla każdego pracownika indywidualnego konta w specjalnym funduszu inwestycyjnym, na które pracodawcy będą co roku wpłacać równowartość wynagrodzenia za określoną liczbę dni pracy. Dokładna liczba(...) świadczeń socjalnych). Analiza ostatnich zmian na hiszpańskim rynku pracy pokazuje, że wysoki wzrost bezrobocia w Hiszpanii wynika z charakteru wstrząsu, jakiego doświadczył ten kraj po 2007 r. oraz...

 • Hiszpańscy łowcy startupów zarzucili sieci nad Wisłą

  Globalny fundusz venture capital Santander InnoVentures, należący do hiszpańskiej grupy bankowej, przybył do Polski, żeby szukać u nas młodych innowacyjnych firm, czyli startupów, i zaprosić je do współpracy. Zależy mu na takich firmach, które bankowi przyniosą nowe technologie i rozwiązania pozwalające bankom przetrwać.