• Informacje na temat:

  jak działa program mieszkanie dla młodych

Artykuły na temat: jak działa program mieszkanie dla młodych
 • W Polsce co trzecia rodzina nie ma własnego mieszkania. To znaczy że musi je wynajmować albo mieszkać kątem u rodziny, co zdarza się najczęściej. Czy nowy projekt „Mieszkanie+” może coś w tej sprawie zmienić? Czas pokaże... W każdym razie ma być wdrażany w życie już w pierwszym półroczu 2017 roku.

 • PO: Zwiększyć o 800 mln zł środki na realizację projektu "Mieszkanie dla Młodych"

  PO chce zwiększenia w tegorocznym budżecie - o 800 mln złotych - środków budżetowych, które miałyby zostać przeznaczone na realizację programu "Mieszkanie dla Młodych". Poprawka tej treści ma zostać wkrótce zgłoszona do projektu budżetu na 2016 rok.

 • Dlaczego rynek pracy w Hiszpanii nie działa

  ...i narastanie cen aktywów w Hiszpanii - stopy procentowe EBC oraz rządowy program dopłat do rat dla osób zaciągających kredyty hipoteczne. Skutkiem załamanie cen mieszkań w latach 2008 -2010 była redukcja(...) w Hiszpanii w latach 2008-2010 odpowiada aż za 75 proc. całkowitego wzrostu liczby bezrobotnych w całej strefie euro. Powyższe dane prowadzą do prostego pytania: dlaczego ostatni kryzys spowodował...

 • Mieszkanie dla Młodych: Pieniądze na ten rok wyczerpane

  Zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych jest tak duże, że banki w połowie marca przestały przyjmować wnioski na dofinansowanie z tegorocznej puli. Wciąż jednak możliwe jest uzyskanie rezerwacji dofinansowania ze środków przyszłorocznych. Na koniec lutego wykorzystane było nieco ponad 7 proc. środków z blisko 750 mln zł, a maksymalnie w tym roku można zarezerwować 50 proc.

 • Będzie więcej pieniędzy dla rodzin pobierających zasiłki rodzinne i dodatki! Po wakacjach można składać nowe wnioski.

 • Oto 6 sposobów na poprawienie programu "Mieszkanie dla młodych"

  Program "Mieszkanie dla młodych" (MdM) miał pomóc około 130 tysiącom rodzin w zakupie własnych czterech kątów. Już dziś wiemy, że celu tego nie uda się osiągnąć. Martwi to tym bardziej, że do wydania była kwota prawie 3,6 mld zł, która przy efektywnie działającym programie wsparcia mogłyby pomóc w zakupie własnej nieruchomości nawet dwóm milionom rodzin.

 • Pięćdziesięciolatkom już dziękujemy

  Na Zachodzie 50. urodziny obchodzi się z fanfarami, jako znakomity wiek w życiu człowieka. U nas z poczuciem zagrożenia, bo skoro stuknęła ci pięćdziesiątka, pracodawca może pozbyć się ciebie i zastąpić kimś młodszym. Zwłaszcza że młodych bezrobotnych przybywa.

 • Program Mieszkanie dla Młodych mógłby rozwijać się szybciej. Dla młodych ciągle brakuje mieszkań

  Popyt na tanie mieszkania, w szczególności w dużych miastach jest ogromny. Własne mieszkania, zlokalizowane w dużych aglomeracjach, na drogich gruntach, są jednak poza zasięgiem dla większości młodych Polaków.

 • Planowanie kariery w niepewnych czasach

  Czym jest dziś dobry fach? Próby określenia go przypominają wróżenie z fusów. Nie wiadomo, w jakie wykształcenie inwestować i jak planować karierę. Ale można przystosować się do sytuacji, jeśli zobaczymy w niej szansę. Tekst: Anna Gromnicka.

 • Luka w przepisach pozwala zarabiać na programie Mieszkanie dla Młodych. Wkrótce to się zmieni

  Ustawodawca uszczelnia rządowy program wsparcia mieszkalnictwa Mieszkanie dla Młodych. Udzielonych w jego ramach kredytów nie będzie można już spłacić zaraz po uruchomieniu.