• Informacje na temat:

  jak gospodarka w rosji 2014

Artykuły na temat: jak gospodarka w rosji 2014
 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka i powstające nowe miejsca pracy sprawiają, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy dla cudzoziemców, przede wszystkim ze Wschodu. W ubiegłym roku w Powiatowych Urzędach Pracy zarejestrowano ponad 782 tys. wniosków o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Gospodarka Rosji ma najgorsze przed sobą?

  Gospodarka Rosji pogłębia się w zapaści. Jak podała w tym tygodniu Rosstat (Służba Statystyki Państwowej) twierdzi że najgorsze jest za nami. Zdaniem ekspertów spadek ceny ropy może pogrążyć skutecznie Rosję.

 • Niebezpieczne skutki zatrudniania cudzoziemców

  Polski rynek pracy w coraz większym stopniu opiera się o możliwości i kwalifikacje migrantów pochodzących z państw trzecich. Rok 2014 był rekordowy zarówno pod względem liczby rejestrowanych zezwoleń na pracę, jak i oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom.

 • Rosyjska gospodarka może stawić opór zachodnim sankcjom - Moody's

  Rosyjska gospodarka stała się na tyle odporna, że może stawić opór zachodnim sankcjom - oceniła w opublikowanej we wtorek rozmowie z agencją Reutera wiceprezes Moody's Investor Service Kristin Lindow. Dodała, że rating Rosji może zostać podniesiony do końca roku.

 • Specjalista ze Wschodu na wagę złota

  Sytuacja polityczna na Ukrainie oraz korzystniejsza koniunktura w najbardziej pracochłonnych sektorach polskiej gospodarki przyczyniły się do rekordowego wzrostu zatrudnienia obywateli państw trzecich. Pierwsza połowa bieżącego roku przyniosła również dynamiczny wzrost zapotrzebowania na pracę wysoko wykwalifikowanych pracowników, w branżach takich jak IT/ICT oraz działalność naukowo-techniczna...

 • Rosja przyznaje się do problemów

  Gospodarka Rosji może wejść w recesję w I kw. 2015 r., po raz pierwszy od 2009 r. - ocenia Aleksiej Wiediew, wiceminister gospodarki.

 • Nadchodzi koniec spadków bezrobocia. Możliwa reakcja pracodawców na słabą koniunkturę

  Mróz ocenia, że już wkrótce zacznie się to zmieniać, a przyszłoroczne dane o bezrobociu i wynagrodzeniach nie będą tak dobre, jak tegoroczne. Polska gospodarka przez jeszcze nawet kilka miesięcy(...) wzrostu gospodarczego rzędu 2,5 proc., były już gorsze okresy w polskiej gospodarce. Niemniej jednak w tym momencie sytuacja nie będzie tak dobra jak ta, do jakiej przyzwyczailiśmy się w pierwszej...

 • EBOiR: Gospodarka Rosji straci w 2015 roku 4,8 proc. PKB

  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) prognozuje, że produkt krajowy brutto (PKB) Federacji Rosyjskiej w 2015 roku zmniejszy się o 4,8 proc. Z kolei Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przewiduje, że PKB Rosji w tym roku zmaleje o 3 procent.

 • Polacy rzadziej korzystają ze zwolnień chorobowych L4

  Działania ZUS oraz starania przedsiębiorców przyniosły efekty. Polacy coraz rzadziej korzystają ze zwolnień chorobowych. W pierwszym półroczu 2014 r. Polacy spędzili ponad 106 mln dni na zwolnieniach lekarskich. W porównaniu z analogicznym okresem roku 2013 liczba dni absencji chorobowych spadła o 4,8%. Z wyliczeń firmy Work Service wynika, że nieobecności te kosztowały pracodawców ponad 24 mld...

 • Eksperci: Niskie ceny ropy główną przyczyną kryzysu w Rosji

  Eksperci, którzy wzięli udział w debacie na temat rosyjskiej gospodarki, stwierdzili, że główną przyczyną kryzysu w Rosji są niskie ceny ropy naftowej oraz zależność od surowców. Debatę zorganizowała "Fundacja Batorego".