• Informacje na temat:

  jak grać na giełdzie

Artykuły na temat: jak grać na giełdzie
 • ...zainwestować 100 czy 200 zł. Z takimi sumami nie będziemy grać na giełdzie, ale jest wiele innych możliwości pomnażania pieniędzy. Doradcy znają rynek i monitorują nowości. Potrafią wskazać plusy(...) Oszczędzanie zaczyna się w głowie Amerykański psycholog, Philip Zimbardo twierdzi, że to, jak postrzegamy czas, ma wpływ na nasze decyzje, także te o oszczędzaniu. Jeśli żyjemy...

 • Jak być bogatym? Część druga

  W pierwszej części omówiliśmy siłę procentu składanego. Przy rocznej stopie zwrotu na poziomie 15% i 20% efekty długoterminowego oszczędzania są spektakularne. W tej części analizy postaram się odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób osiągnąć sukces na rynku w długim (wieloletnim terminie). Konieczna jest oczywiście cierpliwość, systematyczność i ogromna dyscyplina.

 • Forex to droga do bankructwa

  Te reklamy brzmią jak prawdziwa bajka: „Możesz zarabiać także na wakacjach – zyskasz 200 a nawet 1900 dolarów w tydzień”. „Pół roku temu była sprzątaczą, dziś zarabia 176 tys. miesięcznie”. „Kiedyś ciężko pracowałem. 18 godzin dziennie. 7 dni w tygodniu. Dziś pracowałem zaledwie 2 godziny, po raz kolejny korzystając z mojej metody szybkiego zarabiania przez internet. Przy odrobinie szczęścia...

 • Jak być bogatym? cz. 3 Gra bez ryzyka

  Charakteryzujące się niewielkim ryzykiem i dużą stopą zwrotu jak również omówimy sposoby gry pod dywidendy i wybór spółek najsilniejszych i najsłabszych na danym rynku czy w danej branży, aby dodatkowo zmniejszyć ryzyko i zbliżyć się do idei arbitrażu czyli gry bez ryzyka.

 • Jak spółki i analitycy manipulują rynkiem giełdowym

  Prognozy wyników spółek giełdowych są bardzo często zmanipulowane. A więc ogłaszanie przez firmy rezultatów lepszych od prognoz wcale nie musi być dobrym sygnałem i warto, by inwestorzy studzili swoje emocje - uważa Andrew Lapthorne, ekspert banku Societe Generale.

 • Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się wzrostami najważniejszych indeksów. WIG i WIG20 zyskały - odpowiednio - 1,4 i 1,8 procent, co przełożyło się na tygodniowe zwyżki średnich po około 1,7 procent.

 • Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych były kolejnym dniem handlu, który został zdominowany przez radykalny wzrost zmienności na rynkach. Lepsze od oczekiwań zakończenie wtorkowych sesji na Wall Street i oczekiwane zwyżki na rynkach europejskich pozwoliły zacząć sesję w Warszawie od wzrostów.

 • Analitycy radzą: Kupujcie złoto?

  Jeszcze przez kolejne sześć do dziewięciu miesięcy można liczyć na kontynuację hossy na warszawskiej giełdzie - sugerują analitycy. Pod koniec roku może więc skończyć się czas, w którym rozsądne będzie inwestowanie w akcje. Najlepszą strategią w długim terminie jest podzielenie portfela inwestycyjnego na kilka klas aktywów, powinno wśród nich znaleźć się m.in. złoto.

 • Janecki: propozycja w sprawie OFE to za mało by zachęcić inwestorów do powrotu na GPW

  Zaproponowane przez wicepremiera Morawieckiego rozwiązanie problemu emerytalnego przez większość ekonomistów przyjmowane jest pozytywnie i z nadzieją na impuls dla polskiej giełdy. Byłoby bowiem zachętą do gromadzenia i inwestowania oszczędności. Jak jednak podkreśla Jarosław Janecki, główny ekonomista Société Générale, na optymizm jest jeszcze za wcześnie, bo nie wiadomo czy, kiedy i w jakiej

 • Chiński model jest nie do utrzymania

  Podczas gdy europejscy politycy w nieskończoność rozważają, jak zakończyć wywołany przez nich kryzys finansowy, wesprzeć finansowo Grecję i inne państwa z grupy PIIGS, oraz wprowadzić programy oszczędnościowe, a jednocześnie wygrać kolejne wybory, niektórzy zastanawiają się, czy Chiny nie wkroczą, by uratować państwa strefy euro.