• Informacje na temat:

  jak grać na gpw

Artykuły na temat: jak grać na gpw
 • Po dwóch dniach intensywnej wyprzedaży amerykańskich akcji powrót inwestorów w Warszawie po przedłużonym świątecznym weekendzie zapowiadał się nerwowo. Początkowa skala przeceny na GPW okazała się jednak bardziej niż ograniczona, a część papierów wręcz zyskiwała na wartości.

 • Jak być bogatym? Część druga

  W pierwszej części omówiliśmy siłę procentu składanego. Przy rocznej stopie zwrotu na poziomie 15% i 20% efekty długoterminowego oszczędzania są spektakularne. W tej części analizy postaram się odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób osiągnąć sukces na rynku w długim (wieloletnim terminie). Konieczna jest oczywiście cierpliwość, systematyczność i ogromna dyscyplina.

 • Janecki: propozycja w sprawie OFE to za mało by zachęcić inwestorów do powrotu na GPW

  Zaproponowane przez wicepremiera Morawieckiego rozwiązanie problemu emerytalnego przez większość ekonomistów przyjmowane jest pozytywnie i z nadzieją na impuls dla polskiej giełdy. Byłoby bowiem zachętą do gromadzenia i inwestowania oszczędności. Jak jednak podkreśla Jarosław Janecki, główny ekonomista Société Générale, na optymizm jest jeszcze za wcześnie, bo nie wiadomo czy, kiedy i w jakiej

 • Kontrakty terminowe dla profesjonalistów. Trzeba mieć wiedzę, doświadczenie i szczęście

  Kontrakt terminowy to instrument finansowy o wielkim potencjale. Pozwala inwestorom dużo zarobić nie tylko w czasie giełdowej hossy, lecz także podczas spadków. Niestety, źle wybrane instrumenty typu futures mogą przełożyć się na spore straty.

 • Wszystkie nazwiska nowego premiera. Oto ludzie, którym ufa Mateusz Morawiecki

  Mateusz Morawiecki - polityczny singiel w PiS - może wprowadzić do rządu bliskich współpracowników. Nie ma swojej frakcji w partii, ale ma już zaufanych ludzi w spółkach i resortach gospodarczych.

 • Powszechny Zakład Ubezpieczeń z Polskim Funduszem Rozwoju przejmie od UniCredit 32,8 proc. akcji Banku Pekao

  PZU i PFR zgadzają się kupić 32,8 proc. akcji Pekao za 10,6 mld zł, w tym PZU zapłaci 6,46 mld zł - poinformował PZU w komunikacie. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 zł. PZU zakłada utrzymanie polityki wypłaty dywidendy w wysokości prawie 100 proc. osiągniętego zysku.

 • Założyciel InPostu dla Interii: Zaczęliśmy już zarabiać na przesyłkach kurierskich

  - Segment kurierski Grupy Integer w grudniu z milionem paczek osiągnął break even point i zaczyna już zarabiać, lepiej od prognoz rozwija się biznes paczkomatowy. Czekam na szczegóły rządowego projektu dotyczącego podatku od handlu, według którego kurierzy w niektórych przypadkach mieliby wręcz pobierać nową opłatę - mówi w rozmowie z Pawłem Czuryło Rafał Brzoska, prezes i założyciel Grupy Integer.

 • GPW okazała się dziś jednym ze słabszych parkietów europejskich (mocniejsze spadki notowano w Madrycie, Atenach i Moskwie), mimo wzrostów na początku sesji.