• Informacje na temat:

  jak handlować akcjami

Artykuły na temat: jak handlować akcjami
 • Big City Life, czyli dzień z życia "czerwonych szelek"

  ..."Cityboy", jako jedna z niewielu książek poruszających sprawy świata finansjery w Londynie (aut: Geraint Anderson) wywołała prawdziwą burzę medialną zarówno wokół autora, jak i stylu życia pracowników wielkich banków i funduszy inwestycyjnych.

 • Rząd Szydło zmienia przepisy zakazujące pracy w święta

  ...obecnie handlować w dni świąteczne, ale głównie dzięki korzystnej dla nich interpretacji przepisów dokonanej przez Państwową Inspekcję Pracy. W praktyce była ona wymuszona sytuacją - gdyby PIP jej nie(...) temat rozmawiać. Liczymy na wprowadzenie wolnych niedziel dla pracowników handlu na wzór rozwiązań, jakie zastosowano na Węgrzech - wskazuje Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników...

 • A ty masz punkty za pochodzenie?

  Dyplomy, kursy, staże, języki - to już za mało, żeby zdobyć dobrą pracę. Dziś liczy się jeszcze to, z jakiego jesteś domu. Dopiero to ustawia cię w życiu.

 • GPW pod presją MTF-u. Czy to koniec snu o potędze?

  Od dzisiaj akcjami z indeksu WIG30 można handlować już nie tylko na Giełdzie Papierów Wartościowych, ale także w ramach wielostronnej, paneuropejskiej platformy obrotu Turquoise (MTF).

 • Jeszcze w tym roku na Towarowej Giełdzie Energii dostępne będą kontrakty terminowe na energię

  Na Towarowej Giełdzie Energii zostaną w tym roku wprowadzone nowe możliwości inwestowania. Między innymi będzie można tam handlować kontraktami terminowymi na prąd i nieco później na gaz.

 • Miniony tydzień zakończył się solidnym wzrostem, a uwaga inwestorów była skoncentrowana na akcjach największych spółek. Rosnący kurs ropy naftowej wraz z wcześniejszą poprawą sentymentu w sektorze finansowym w Europie przyczyniły się do solidnego odbicia na rynku akcji w USA. W poniedziałek inwestorzy w USA nie handlowali z racji obchodzonego Dnia Prezydenta.

 • Meksykańskie peso handluje na najwyższym poziomie od połowy września przez malejące szanse na wygranie wyborów przez Donalda Trumpa. Peso zyskało do dolara w zeszłym tygodniu po publikacji seksistowskiego zapisu wideo z 2005 roku.

 • Dzisiejsza sesja rozpoczęła się w dobrych nastrojach. Po godzinie WIG20 sięgnął 2475 pkt. Potem widzieliśmy 4 godziny konsolidacji, która zakończyła się wyjściem w dół. Spadek nie był jednak znaczny - sięgnął poziomu wczorajszego zamknięcia. Najchętniej handlowano dziś KGHM, która straciła 0,5 proc. za sprawą zniżek cen metalu. Spadek ten z nawiązką zrekompensował wzrost Pekao +1 proc. z drugim wolumenem sesji.

 • Commerzbank zwolni 9600 pracowników. Akcje zanurkowały

  Commerzbank - drugi bank w Niemczech - zwolni 9600 pracowników (z 51 300) i pierwszy raz nie wypłaci dywidendy (nagrody z zysku dla akcjonariuszy). Dzisiaj akcje na giełdzie we Frankfurcie tanieją o 3,38 proc. do 5,493 euro.

 • NSZZ "Solidarność" przeprowadził akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

  We wtorek, w wielu miastach w kraju NSZZ "Solidarność" przeprowadził skoordynowaną akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. By projekt trafił pod obrady parlamentu, trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Akcja potrwa do końca miesiąca.