• Informacje na temat:

  jak interpretowac stopy zwrotu z akcji

Artykuły na temat: jak interpretowac stopy zwrotu z akcji
 • Waluty: Inwestorzy uciekają do "bezpiecznych przystani"

  Inwestorzy uciekają do "bezpiecznych walut" takich jak frank szwajcarski.

 • Spadające ceny ropy naftowej psują optymizm na rynkach finansowych, choć wzrosty giełdy w Chinach starają się przeciwdziałać głębszemu pogorszeniu nastrojów. USD znajduje wsparcie w spadku apetytu na ryzyko, ale może być to tylko chwilowa poprawa.

 • MFW: pęknięcie bańki spekulacyjnej w Chinach

  Główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego Olivier Blanchard powiedział w czwartek, że pęknięcie bańki spekulacyjnej na chińskiej giełdzie jest niepokojące. - Nie jest ono jednak poważnym czynnikiem makroekonomicznego ryzyka - dodał.

 • Żyć, nie umierać, ale myśleć!

  Gdyby patrzeć wyłącznie przez pryzmat wyników inwestycyjnych (stóp zwrotu), osiągniętych w pierwszych siedmiu miesiącach roku, to można by wnioskować, iż rynek akcji nie bardzo uwierzył w głośno dyskutowaną tezę o dramatycznym wręcz spowolnieniu gospodarczym.

 • Miniony tydzień zakończył się zauważalnym wzrostem indeksów, a dodatkowo WIG, mWIG-40 i sWIG-80 poprawiły maksima z końca października ub. Takie zachowanie może być interpretowane jako sygnał do dalszych zakupów akcji. Tradycyjnie inwestorom sprzyjała sytuacja na rynku walutowym, gdzie w dalszym ciągu złoty odrabiał straty z ostatnich tygodni.

 • Bernanke conundrum

  Coraz bardziej aktualne staje się pytanie, jak rynki akcji przetrwają nasilający się wzrost rentowności obligacji w Ameryce. Mimo braku wyraźnych oznak ożywienia gospodarczego dochodowość papierów skarbowych w USA pnie się od tygodni. W przypadku 10-latek podniosła się z niewiele ponad 2,6 proc. w połowie marca (osiągniętych po tym jak Rezerwa Federalna ogłosiła plan skupu obligacji skarbowych

 • i tutejszych tendencji rynkowych. Jak interpretować najważniejsze indeksy rynku sztuki i co one właściwie pokazują?

 • Fundusze odrobiły część strat

  Po trwającej od kilku miesięcy fali spadkowej, w październiku przyszedł czas na odreagowanie. Fundusze akcji, po dłuższej przerwie, przyniosły wreszcie zyski.

 • Miniony tydzień zakończył się mieszanym zamknięciem indeksów, główne WIG i WIG-20 odnotowały spadek, natomiast indeksy małych i średnich spółek odnotowały wzrost. W minionym tygodniu inwestorzy czekali na dane makroekonomiczne jak również na decyzję RPP w sprawie stóp procentowych.

 • Rada Polityki Pieniężnej podjęła bardzo ważną decyzję

  Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 punktów bazowych; referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 3,75 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.