• Informacje na temat:

  jak inwestować pieniądze

Artykuły na temat: jak inwestować pieniądze
 • Chcielibyśmy oszczędzać, ale niestety tego nie robimy. Mniej niż co dziesiąty Polak deklaruje, że odkłada pieniądze regularnie, a co trzeci przyznaje, że robi to raz na pewien czas. Bardzo niewiele osób oszczędza na przyszłą emeryturę.

 • Wcale nie musisz być krezusem, żeby inwestować w złoto

  Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w złoto to bezpieczny sposób lokowania kapitału. Przykład Amber Gold pokazuje jednak, że pieniądze można stracić nawet na złocie. Jak zatem inwestować w ten szlachetny kruszec, aby osiągnąć zyski i zabezpieczyć się na przyszłość?

 • ...podzielić oszczędności na dwie części. Jedna będzie przeznaczona na ważne długoterminowe cele, takie jak poprawa sytuacji na emeryturze czy przyszła pomoc dzieciom. Druga część to pieniądze na wydatki(...) osoby o przeciętnych dochodach. Musi ona jednak zacząć oszczędzanie odpowiednio wcześnie. Poza tym znacznie ułatwi sobie zadanie, jeśli pieniądze będzie inwestować, a nie np. trzymać w przysłowiowej...

 • Jak będziemy inwestować w przyszłości?

  Kluczowym motorem wzrostu majątku Polaków w najbliższych latach będzie proces dziedziczenia - do 2020 roku Polacy odziedziczą aktywa o wartości 342 mld zł wynika z raportu przygotowanego przez PI Research na zlecenie Banku Zachodniego WBK.

 • Tego utraconego czasu nie można będzie już odrobić. Im później zaczniemy odkładać pieniądze, tym mniej uskładamy, nawet jeśli „później” będzie nas stać na oszczędzanie większych kwot. Jednym z największych błędów jest bagatelizowanie niewielkich sum pieniędzy przy ich wydawaniu, oszczędzaniu i inwestowaniu. – Każda duża kwota składa się z bardzo wielu małych części, a niewielkie oszczędności...

 • Ucz się na błędach innych, czyli jak mądrze inwestować kapitał

  Prawdziwość powiedzenia o uczeniu się na błędach innych sprawdza się również na rynku kapitałowym. Przyswojenie wiedzy na temat najczęstszych "grzechów" popełnianych przez inwestorów uchroni nas przez utratą znacznych środków, a tym samym zniechęceniem do dalszego inwestowania.

 • ...działalność firm, które je oferują. Wszystkie osoby, które chcą odzyskać pieniądze utracone przez opłaty likwidacyjne, powinny przeczytać ten raport. Jest on dostępny na stronie www.rf.gov.pl...

 • Jak inwestować w czasach niskich stóp procentowych?

  Od marca do czerwca Polacy wycofali z lokat bankowych ok. 5 mld zł. Jednak w kolejnych miesiącach ponownie zaczęli wpłacać na nie pieniądze. Nie wynika to jednak z poprawy oferty. Po prostu nie mamy wiedzy na temat innych form inwestowania.

 • ...}}--> Wydawaj po namyśle Premie, podwyżki, dodatkowe pieniądze za prace zlecone… Z badań wynika, że większość z nas takie nadwyżki wydaje niemal natychmiast. Cieszymy się, że wpadły nam dodatkowe pieniądze i chcemy sprawić przyjemność sobie lub bliskim. To dobrze, ale następnym razem spróbujmy odłożyć zakupy do czasu, aż opadnie euforia spowodowana przypływem gotówki. Wtedy część sumy...

 • W co inwestować w niepewnych czasach: w złoto czy nieruchomości?

  W niepewnych czasach jak bumerang wraca pytanie: w co inwestować, by nie stracić kapitału. Najczęstsza odpowiedź to złoto. Szlachetny kruszec tradycyjnie już uważa się za pewną lokatę na czas kryzysu. Czy podobną funkcję mogą pełnić nieruchomości?