• Informacje na temat:

  jak inwestować w nieruchomości

Artykuły na temat: jak inwestować w nieruchomości
 • Rynek nieruchomości mieszkaniowych dzieli się na mniejsze segmenty

  ...doprowadziły do tego, że rynek obrotu nieruchomościami mieszkaniowymi podzielił się na mniejsze segmenty. Dzięki temu powstają dziś nowe zawody takie, jak: trader rynku pierwotnego, specjalista do spraw gruntów, specjalista do spraw nieruchomości wakacyjnych czy doradca do spraw najmu.

 • W co inwestować w niepewnych czasach: w złoto czy nieruchomości?

  W niepewnych czasach jak bumerang wraca pytanie: w co inwestować, by nie stracić kapitału. Najczęstsza odpowiedź to złoto. Szlachetny kruszec tradycyjnie już uważa się za pewną lokatę na czas kryzysu. Czy podobną funkcję mogą pełnić nieruchomości?

 • Do emerytury mam jeszcze sporo czasu, ale coraz częściej słyszę, że samo świadczenie z ZUS będzie niskie. I że lepiej oszczędzać teraz pieniądze, niż potem oszczędzać na jedzeniu czy lekach. Pozostałam w Otwartym Funduszu Emerytalnym, ale chciałabym wiedzieć, jak inaczej mogłabym odkładać pieniądze na emeryturę? Magda z Ostrołęki...

 • Jak inwestować w nieruchomości - bezpośrednio czy przez fundusz?

  W ostatnich tygodniach bardzo dużo uwagi mediów i analityków skupia się na ocenie bieżącej sytuacji rynku nieruchomości w Polsce. Jedna strona mówi o trwającej hossie, dużej przewadze podaży nad popytem, bardzo szybkim tempie wyprzedawania ofert deweloperów oraz czynnikach, które w tej chwili stymulują popyt na tym rynku, ale już niedługo znikną.

 • .... I ewentualnie na rodzinę. – Mój syn Czarek przekonał mnie, że pora zatroszczyć się o własną przyszłość. Im prędzej, tym lepiej. Ani się obejrzę, jak trzeba będzie skombinować sobie emeryturę. Bo na(...) emitowanymi przez Skarb Państwa. – Wybrałam czteroletnie i kupiłam je w PKO. Są podobnie oprocentowane jak lokaty, ale mniej się traci, kiedy chce się je wycofać przed czasem. Miałam nosa, bo dziewczyna...

 • Gdzie za granicą inwestować w mieszkania?

  Jak i gdzie inwestować w nieruchomości za granicą? Na takie pytanie trudno odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponujemy i co jest celem naszej inwestycji.

 • Coraz większa konkurencja w wolnych zawodach. Jak przetrwać na brutalnym rynku?

  ...bardzo ciężko - powiedział Maciej Bobrowicz, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych kilka miesięcy temu w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, zaraz po tym, jak zakończył się coroczny egzamin zawodowy dla tym(...) - wystarczy się po nie schylić. Dziś młodzi ludzie już zrozumieli, że jest ciężko. Nie ma już lawiny chętnych na aplikacje. A ci, którzy na nie startują, mają nadzieję, że jakoś to będzie. Niektórym...

 • Jak będziemy inwestować w przyszłości?

  Kluczowym motorem wzrostu majątku Polaków w najbliższych latach będzie proces dziedziczenia - do 2020 roku Polacy odziedziczą aktywa o wartości 342 mld zł wynika z raportu przygotowanego przez PI Research na zlecenie Banku Zachodniego WBK.

 • Planowanie kariery w niepewnych czasach

  Czym jest dziś dobry fach? Próby określenia go przypominają wróżenie z fusów. Nie wiadomo, w jakie wykształcenie inwestować i jak planować karierę. Ale można przystosować się do sytuacji, jeśli zobaczymy w niej szansę. Tekst: Anna Gromnicka.

 • To będzie hit inwestycyjny na rynku nieruchomości w 2019 roku?

  Możliwości inwestycyjnych na rynku nieruchomości jest naprawdę sporo. Jak dotąd były one jednak zarezerwowane głównie dla osób, które dysponują odpowiednim kapitałem. Zgodnie z rządowymi zapowiedziami, w przyszłym roku mają pojawić się przepisy, które pozwolą również przeciętnemu Kowalskiemu wcielić się w rolę inwestora na rynku nieruchomości.