• Informacje na temat:

  jak inwestować w srebro

Artykuły na temat: jak inwestować w srebro
 • Polski koncern jest największym producentem na świecie

  - W KGHM warto inwestować, a wyniki świadczą o stabilności firmy - przekonywał w poniedziałek prezes spółki Herbert Wirth. Władze KGHM Polska Miedź omówiły wyniki finansowe spółki za I kwartał 2015 roku. W raporcie "World Silver Survey" podano, że polski koncern jest największym na świecie producentem srebra.

 • Srebro hitem inwestycyjnym ostatnich 12 miesięcy

  Na trwającej niepewności wyraźnie zyskali ci, którzy rok temu kupili metale szlachetne. Co ciekawe, srebro zdrożało znacznie mocniej niż złoto - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Krociowe zyski wciąż liczą też nabywcy wirtualnej waluty i to pomimo przeceny związanej z atakiem hakerów na jedną z platform transakcyjnych.

 • Srebro hitem inwestycyjnym ostatnich 12 miesięcy

  Na trwającej niepewności wyraźnie zyskali ci, którzy rok temu kupili metale szlachetne. Co ciekawe, srebro zdrożało znacznie mocniej niż tak głośnie ostatnio złoto - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Krociowe zyski wciąż liczą też nabywcy wirtualnej waluty i to pomimo przeceny związanej z atakiem hakerów na jedną z platform transakcyjnych.

 • Złoto i srebro wracają do łask. Popyt na metale szlachetne gwałtownie rośnie

  Tylko od początku roku złoto podrożało o ponad 10 proc., a srebro - o przeszło 8 proc. Z prognoz wynika, że po ponad trzech latach spadków zainteresowanie metalami szlachetnymi nie powinno w najbliższym roku zmaleć. Wspierać je będą podwyżki stóp procentowych w USA i niepewność na światowych giełdach powodowana głównie nieoczekiwanymi decyzjami banków centralnych.

 • W Polsce nie ma spójnej polityki surowcowej. Problematyka ta jest prawie nieobecna w strategicznych dokumentach, brak jest jednego decydenta, odpowiedzialnego całościowo za ten sektor gospodarki - wynika z raportu, jaki opracowała grupa uczonych pod kierunkiem b. wicepremierów Jerzego Hausnera i Janusza Steinhoffa.

 • Czwartkowe spadki na Wall Street napędziły sporo strachu głównych giełdom europejskim, a naszym indeksom uniemożliwiły próbę kontynuacji ruchu w górę. Jak się ostatecznie okazało, były one największe od końca lipca. Za tak poważne tąpnięcie trudno winić jedynie wpadkę Apple z wadliwą aplikacją.

 • Diamenty: Kolor ma szczególne znaczenie

  Diament są dobrym kompanem inwestora. Zdaniem ekspertów, tu szczególne znaczenie ma barwa. Niezwykle rzadko znajdowane są diamenty o innych kolorach jak czerwony, niebieski czy różowy, które wyceniane są znacznie wyższej niż diamenty bezbarwne.

 • Chludziński, KGHM: Liczymy na dobrą koniunkturę na rynku miedzi w ciągu 5-10 lat

  - Liczymy na dobrą koniunkturę na rynku miedzi w ciągu 5-10 lat. Globalny popyt na ten surowiec będą zwiększać nie tylko sektory tradycyjnie miedziochłonne, ale też nowe megatrendy, jak elektromobilność czy magazynowanie energii z OZE - powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński.

 • Inwestycją w Hucie Głogów rozpoczynamy nową erę działalności - prezes KGHM

  Inwestycją w największy piec zawiesinowy w Hucie Miedzi Głogów, KGHM wkracza w nową erę działalności - uważa prezes KGHM Polska Miedź Radosław Domagalski-Łabędzki. Instalację tę uroczyście otwarto w piątek z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

 • Private banking dostępny dla większej części klientów

  Bankowość prywatna... Marzenie wielu, dostępna dla niewielu.