• Informacje na temat:

  jak korzystnie zainwestować pieniądze

Artykuły na temat: jak korzystnie zainwestować pieniądze
 • PIT dyrektora spółki na Malcie - wciąż korzystnie

  Malta to wspaniale rozwijające się centrum europejskiego życia biznesowego. Nic dziwnego - obowiązujący tam przyjazny system podatkowy oferuje szereg możliwości redukcji albo wręcz wyeliminowania opodatkowania dochodu, a pozyskanie rezydencji podatkowej tego kraju nie jest trudne. Poza tym jest on także rodzącą się potęgą kryptowalutową z pierwszym funduszem hedgingowym bitcoin i giełdą z aplikacją blockchain na czele.

 • Wracać, czy nie wracać? Oto jest pytanie

  Znaczna część emigrantów zarobkowych, którzy wyjechali w minionych latach do pracy za granicę, coraz częściej rozważa powrót do ojczyzny. Za dobry przykład tego zjawiska można podać Polaków, którzy wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie. W obliczu brexitu i poprawiającej się sytuacji na polskim rynku pracy szczególnie te osoby, które wyjechały z zamiarem zarobienia pieniędzy na kupno mieszkania/ budowę domu mają korzystne warunki do powrotu. Warto rozważyć kilka kwestii, które mogą w istotny sposób...

 • Nawet ofiary losu mogą zarabiać miliony. Jaka jest recepta na bogactwo?

  Adam Smith zastanawiał się nad źródłem bogactwa narodów. A co jest źródłem bogactwa bądź przyczyną biedy konkretnych jednostek? Ekonomiści sami nie są w stanie do końca poradzić sobie z tym zagadnieniem i uciekają się do wsparcia biologów, socjologów, psychologów, a nawet filozofów. Niektóre odpowiedzi bywają bolesne.

 • Piechociński: PiS kupił ludzi za 500 zł, a to jest 266 puszek piwa

  Na miejscu Mateusza Morawieckiego byłbym bardziej ostrożny w tym, co mówi. Mówi się o frankach, o ludziach, którzy wzięli kredyty, o bankach transferujących polskie pieniądze. Pytam się, czy jego bank nie transferował pieniędzy? Czy robił to zgodnie z prawem, czy nie?

 • Piramidy finansowe? Jest ryzyko, jest zabawa!

  Parabanki przyciągają jedynie naiwnych, marzących o szybkim zarobku? Nie tylko. Są tacy, którzy w nie świadomie inwestują.

 • Piramidy rosną pod "czujnym" okiem PiS. Polacy stracili na nich 500 milionów złotych

  Trzeba nazwać rzeczy po imieniu: walka z nielegalnymi schematami inwestycyjnymi to fikcja. W ciągu ostatnich dwóch lat Polacy stracili na nich 500 mln zł.

 • Rynki pod lupą: Co z tym delewarowaniem?

  Ciągle słyszymy, że kraje koncentrują się na zmniejszaniu zadłużenia. Gdzie są jednak realne efekty tego delewarowania? Można powiedzieć, że Irlandia przeprowadziła delewarowanie, podobnie jak Grecja, ale wygląda na to, że większość krajów w ogóle nie zmniejszyła swego zadłużenia od czasu globalnego kryzysu finansowego z lat 2008-2009, a wiele z nich wręcz powiększyło ten balast. Wspominałem

 • Jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?

  - jakie mieszkanie najlepiej kupić na wynajem?

 • Jóźwik: Konwersja nie zwiększy emerytur

  W ramach zmian przeprowadzonych w 2014 r. przez ministra finansów w rządzie PO Jacka Rostowskiego z otwartych funduszy emerytalnych do ZUS przesunięte zostało 154 mld zł, za dwa lata z naszych kont w funduszach zniknie kolejne 35 mld zł, przeniesionych do Funduszu Rezerwy Demograficznej. W sumie w wyniku obydwu operacji OFE stracą dwie trzecie swoich aktywów, które zamiast być zarządzane przez prywatne firmy, znajdą się w sektorze publicznym. Czy stoi za tym troska o wysokość naszych...

 • Wolny handel też ma swoją cenę, ktoś musi za to zapłacić - mówiła prof. SGH Leokadia Oręziak w czasie piątkowej debaty w Warszawie o porozumieniach handlowych Unii Europejskiej z Kanadą (CETA) oraz USA (TTIP).